Aktualna sytuacja na świecie i troska o zdrowie własne oraz innych pokrzyżowała wakacyjne plany Zespołowi Pieśni i Tańca „Strzecha” im. Joli Rymszy. Na szczęście, współczesna technologia stwarza możliwości spotkań i międzynarodowej wymiany doświadczeń online.

Wakacje to dla zespołów związanych z folklorem czas gorący nie tylko w związku z temperaturą powietrza, ale również koncertami plenerowymi i międzynarodowymi festiwalami folklorystycznymi.

Każdy tancerz z niecierpliwością wyczekuje dnia, kiedy pakuje stroje i na kilka lub kilkanaście dni wyjeżdża, aby promować nie tylko rodzimy folklor, miasto czy kraj, ale również aby zawiązać międzynarodowe znajomości, zwiedzić piękne zakątki świata oraz pobyć razem w gronie przyjaciół.

Tym samym, można z dumą ogłosić, iż taneczne festiwalowe marzenia zostaną zrealizowane!

Zespół, a dokładniej grupa seniorska, młodzieżowa oraz dorosła (z zaledwie 10 miesięczym stażem scenicznym) od 28 do 31 lipca brała udział w Międzynarodowym Festiwalu Folklorystycznym ”Ovcharska Pesen 2020” w Bułgarskim mieście Dorkovo. Choć tancerze mogli się tam przenieść jedynie wirtualnie, w każdym strzechowym domu przez 4 festiwalowe dni brzmiała radosna muzyka wielu zakątków świata oraz wesołe głosy raciborskich uczestników.

– Żywimy ogromną nadzieję, że już niedługo będziemy mogli spotkać się z naszą najwspanialszą raciborską publicznością twarzą w twarz, bez pośrednictwa szklanego ekranu – mówią członkowie zespołu.

Chcesz do nas dołączyć? Już teraz cieszymy się na spotkanie! Zapraszamy dzieci od 3 roku życia, dzieci szkolne, młodzież, studentów, dorosłych oraz seniorów aby dołączyli do naszej strzechowej rodziny. We wrześniu śledź informacje o naborze do zespołu.

Skontaktuj się przez Facebooka, e-mail: zpitstrzecha@rck.com.pl telefon: + 48 667 239 846

(oprac. wk, źródło: ZPiT Strzecha fot. WuKa Wojtek Korpusik)