Raciborscy policjanci ustalili, kto odpowiada za kradzież roweru, do której doszło na terenie szkoły w Bieńkowicach. 

Kradzież roweru, który wyceniono na kilkaset złotych, miała miejsce 30 września. Raciborscy policjanci przystąpili do działania niezwłocznie po otrzymaniu zgłoszenia.

– Efektem pracy policjantów z wydziału kryminalnego było zatrzymanie 2 października dwóch osób związanych z przestępstwem – mówi nam rzecznik raciborskiej policji, kom. Mirosław Szymański.

Złodziejska para to 20-letnia mieszkanka Raciborza oraz 24-letni mieszkaniec powiatu wodzisławskiego. Osoby te trafiły do policyjnego aresztu. Ponadto, podczas przesłuchania na krzyżanowickim komisariacie wyszło na jaw, że to nie jedyne przestępstwo popełnione przez zatrzymanego mężczyznę.

– Policjanci ustalili bowiem, że 24-latek dokonał kradzieży paliwa na stacji paliw w Chałupkach. Również tego samego dnia, tym razem w Roszkowie, ukradł z pokoju jednego z moteli telewizora. Mężczyzna usłyszał również zarzut oszustwa – wymienia rzecznik KPP w Raciborzu.

Zatrzymanym grozi nawet 5 lat więzienia. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.

Złodziejska para w rękach raciborskich kryminalnych [ZDJĘCIA] Złodziejska para w rękach raciborskich kryminalnych [ZDJĘCIA]

(oprac. wk, źródło: KPP w Raciborzu)