Wczoraj policjanci z kuźniańskiego komisariatu zatrzymali 55-letniego mężczyznę, który dokonał kradzieży alkoholu w jednym z marketów.

Do przestępstwa doszło przed godziną 14.00 w Kuźni Raciborskiej przy ulicy Kozielskiej. Łączna suma poniesionych strat została wyceniona przez poszkodowanego na kwotę przekraczającą jeden tysiąc złotych.

Jak przekazał policjantom zgłaszający, kradzież kierownik sklepu zauważył na monitoringu mężczyznę, który z pełną torbą zakupów opuścił sklep nie płacąc za zabrany towar. Zgłaszający wybiegł za złodziejem jednakże ten na jego widok oddalił się, porzucając skradzione rzeczy. Stróże prawa natychmiast po przyjęciu informacji o przestępstwie, podjęli szereg działań mających na celu ustalenie i zatrzymanie osoby związanej z kradzieżą.

Poczynione ustalenia przez kuźniańskiego policjanta z kryminalnej dotyczące rysopisu sprawcy zostały przekazane patrolowi z prewencji, który kilkanaście minut po przestępstwie zauważył na ulicy Kościelnej w Kuźni Raciborskiej mężczyznę.

Mundurowi natychmiast zatrzymali podejrzanego, którym okazał się być 55-latek z Raciborza. Złodziej trafił do policyjnego aresztu, dziś od kuźniańskich śledczych usłyszy zarzut kradzieży za, który grozi mu nawet 5 lat pobytu w więzieniu.

(KPP w Raciborzu)