Węza pszczela to kluczowy produkt wykorzystywany w gospodarce pasiecznej. To dzięki niemu przyspieszeniu ulega między innymi proces odbudowywania plastrów przez pszczoły. Taki arkusz służy pszczelarzowi do ułatwienia zarządzania ulami.

Stosując tę metodę, pszczoły kierują się rozmiarem oraz kształtem węzy i budują plastry tak, aby pasowały do tych przestrzeni. Czym natomiast jest węza pszczela kolorowa i do czego służy? Gdzie najlepiej ją zakupić? Sprawdźmy w poniższym artykule. Miłej lektury!

Czym jest węza pszczela kolorowa oraz do czego służy?

Węza pszczela kolorowa to nic innego jak arkusze wosku pszczelego, do których dodano naturalny barwnik. Tego typu węza wytwarzana jest wyłącznie do celów dekoracyjnych, a także produkcji świec. Dlatego nawet jeśli nie jesteś pszczelarzem, możesz wykorzystać arkusze wosku pszczelego do zupełnie innego zastosowania – robienia świec. 

Stosowanie naturalnego wosku pszczelego do produkcji świec jest ostatnio bardzo popularne. Ten ekologiczny produkt nie wydziela szkodliwych substancji (takich jak m.in. parafina) podczas palenia, a wykonane z niego świece oczyszczają powietrze oraz neutralizują nieprzyjemne zapachy.

Gdzie najlepiej kupić dobrej jakości węzę pszczelą?

Poszukując węzy pszczelej kolorowej do produkcji świec, należy przede wszystkim sprawdzić, czy dany produkt wykonany jest w 100% z wosku pszczelego. Dzięki temu mamy pewność, że jest w całości organiczny i będzie palił się czysto.

Jednym z miejsc, które oferuje właśnie taki wyrób jest firma Janczosad, w której pszczelarstwo zakorzenione jest od 1910 roku. Producent ten posiada w swoim asortymencie wyłącznie naturalne produkty, pozbawione dodatków chemicznych, pochodzące bezpośrednio od pszczelarza. Pasja, doświadczenie oraz nieustannie szkolone umiejętności pozwoliły na stworzenie wysokiej jakości artykułów pszczelarskich.

(artykuł sponsorowany)