Dwie tury pełne zabawy, frajdy, uśmiechu ale również nauki! W piątek zakończyliśmy drugą – ostatnią turę warsztatów, które przez 2 tygodnie gromadziły ciekawych świata uczestników – relacjonują organizatorzy.

Jak sama nazwa zajęć wskazuje, naszym drogowskazem był kompas, dzięki któremu poruszaliśmy się po mieście aby poznać je z różnych stron. Nie zabrakło wypraw na place zabaw, gdzie dzieci spędziły radosne chwile. Instruktorka – Julita Bożęcka dbała o to, aby nikt się nie nudził! Oprócz wspinaczek, zabaw ze skakanką i w berka, uczestnicy mogli się sprawdzić w rozwiązywaniu łamigłówek.

Przespacerowano niezłą ilość kilometrów – kondycja każdego na pewno się poprawiła. A jeśli wyprawa w miasto, to nie mogło się obyć bez podchodów! Tutaj dzieci uczyły się współpracy oraz koleżeństwa.

Jeden dzień przeznaczono na malowanie kamyczków – chmurek, które rozmieszczono w różnych zakątkach miasta. O akcji #kamyczek możecie przeczytać w Internecie!

Po powrocie do ogrodu RCK DK Strzecha na uczestników czekały kolejne rozrywki – wyścigi na kapsle, wyliczanki, śpiewanie piosenek, zabawa w chowanego i dyskoteka pod chmurką.

Raciborskie Centrum Kultury zaprasza na ostatnie zajęcia w ramach akcji Lato w mieście – 24, 26 oraz 28 sierpnia od 9:00 do 10:00 zapraszamy dzieci w wieku od 10 lat na Jogę w ogrodzie (RCK DK Strzecha, ul. Londzina 38). Zapisy pod numerem 32 415 72 39. Zajęcia są bezpłatne. Prowadząca: Grażyna Tabor.

(oprac. wk, źródło: RCK)

ZOBACZ TAKŻE