Dziś (23.03) popołudniu na terenie zagrody żubrów w Brzeziu doszło do zawalenia się powstającej tam wiaty. Miejsce to jest placem budowy, teren był ogrodzony, dzięki czemu nie doszło do tragedii. 

Dobrze że nikomu nic się nie stało, teren był ogrodzony i odwiedzający schronili się przed deszczem w innym budynku, lecz sprawą z pewnością zainteresują się odpowiednie organy. Żal patrzeć – napisał na Facebooku Dominik Konieczny, dodając zdjęcia z miejsca zdarzenia.

Post włodarza skomentował m.in. oznaczony w nim poseł Michał Woś: „Wiata była w trakcie budowy z właściwym projektem zatwierdzonym pozwoleniem budowlanym. Za inwestycje odpowiada wykonawca i kierownik budowy. Dobrze, że nikomu nic się nie stało. Plac budowy jest odgrodzony od ścieżki edukacyjnej. Na pewno sprawa wymaga wyjaśnienia.”

Do sprawy odniósł się też Szymon Szrot, który kierował zagrodą żubrów, gdy inwestycja była już realizowana (budowa wiaty rozpoczęła się jesienią ubiegłego roku – przyp. red.).

– Wprawdzie złożyłem rezygnację z pracy w Lasach Państwowych w lutym, ale sprawa wymaga wyjaśniania. Inwestycja ma odpowiednie pozwolenia budowlane. Architekci i konstruktorzy z pewnością powinni byli uwzględnić właściwą nośność konstrukcji. Za inwestycje odpowiada wykonawca i kierownik budowy. Z pewnością sprawa powinna być dokładnie wyjaśniona – napisał Szrot w mediach społecznościowych.

(fot. główne lasy.gov.pl)

Chcesz wiedzieć więcej o najważniejszych wydarzeniach w okolicy? Przejdź na stronę główną portalu terazraciborz.pl albo obserwuj nas w Google News.