Czytelnicy raciborskiej biblioteki pokochali gry planszowe! Dwa razy w miesiącu odbywają się tu kilkugodzinne maratony wypełnione grami bez prądu.

Za nami spotkanie Raciborskiego Klubu Fantastyki Bastion oraz walentynkowe wydanie Klubu Gier Planszowych.

Ci, którzy postanowili spędzić sobotnie popołudnie w bibliotece w ramach Bastionu, na pewno się nie zawiedli! W ruch poszło wiele ciekawych gier m.in. karciana Władca pierścieni. Bitwa o Śródziemie czy planszowe Talisman: Magia i miecz i Brzdęk! Nie drażnij smoka. Miłośnicy gier RPG podzielili się z kolei na dwie grupy: jedna z nich odbyła sesję Zew Cthulhu a druga Dungeons&Dragons

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Instagramie! 

A jeśli ktoś nie przepada za klasycznymi Walentynkami, mógł wziąć udział w kolejnym spotkaniu Klubu Gier Planszowych organizowanym przez raciborską bibliotekę! Grano m.in. w karcianą grę Ucho Króla, budowano sieć wodną podlewającą bambusy dla żarłocznej pandy w Takenoko oraz rozbudowywano osadę, wytwarzano i zbierano surowce w Osadnikach z Catanu.

Subskrybuj nasz kanał w serwisie YouTube!

Niektórzy postali także w PRL’owskich kolejkach i posmakowali klimatu minionej epoki w grze Kolejka. Grano również w Pluszowe Opowieści, Alhambre oraz Anachrony. Nie mogło zabraknąć najbardziej uwielbianych przez uczestników gier: Azul, Dooble i Kragmorthe. Najmłodsi uczestnicy wypróbowywali nową grę Ale cyrk! oraz budowali zamki i farmy w Królestwie Królików

Kolejne planszówkowe maratony już wkrótce: 7 marca w godz. 15-21 odbędzie się spotkanie Raciborskiego Klubu Fantastyki Bastion a 20 marca również w godz. 15-21 spotkanie Klubu Gier Planszowych.

(oprac. wk, źródło: MiPBP w Raciborzu)

ZOBACZ TAKŻE