Unia odpadła z Pucharu Polski po bardzo słabym występie w Czernicy. Tamtejszy Zameczek pokonał raciborski zespół 5:2.

Przypomnijmy, że ekipę z Raciborza po odejściu trenera Mirosława Pniewskiego prowadzi prezes klubu, Jarosław Rachwalski.

Grający na szczeblu A klasy Zameczek Czernica od początku narzucił swoje tempo gry. W pierwszej połowie raciborska Unia nie istniała. Na przerwę schodziła przegrywając aż 0:4!

W drugiej odsłonie spotkania goście stworzyli nieco więcej okazji. Nie potrafili jednak na tyle zagrozić rywalowi, aby odwrócić losy pojedynku. Ostatecznie unici zdobyli zaledwie dwa gole, ale stracili jeszcze jeden. Wydaje sie jednak, że przegrana 2:5 to najmniejszy wymiar kary.

Swoje pojedynki przegrały także LKS Tworków i Naprzód Borucin, co oznacza, że powiat raciborski nie ma już swoich reprezentantów w tegorocznym Pucharze Polski.