W dniach 30 stycznia – 2 lutego 2024 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich w ramach Targów Budownictwa i Architektury BUDMA 2024 odbył się finał 52. edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”. Wysoką lokatę zajął uczeń raciborskiego CKZiU nr 1 , Tomasz Krzykała. 

Tomasz Krzykała, uczeń Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego nr 1 w Raciborzu (pracownik młodociany w Zakładzie Malarskim Fojcik Janusz, Modzurów) rywalizował w Poznaniu z najlepszymi zawodnikami w kwalifikacji: wykonywanie robót malarsko-tapeciarskich. Jest to kwalifikacja wchodząca w skład zawodu: monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Zawodnik musiał przebrnąć przez zestaw pytań testowych oraz dwudniową część praktyczną, która jest przeprowadzona na zasadach obowiązujących podczas egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie.

Tomek, jako finalista turnieju, otrzyma zwolnienie z części pisemnej egzaminu zawodowego. Gratulujemy Tomkowi, jego rodzicom, Piotrowi Parysowi oraz Januszowi Fojcikowi.

(źródło: Starostwo Powiatowe w Raciborzu)

Uczeń raciborskiej szkoły piąty w turnieju "Złota Kielnia"

Uczeń raciborskiej szkoły piąty w turnieju "Złota Kielnia"

Uczeń raciborskiej szkoły piąty w turnieju "Złota Kielnia"