W różnych miejscach Polski prowadzone są we wtorek przeszukania dotyczące Funduszu Sprawiedliwości. Europoseł Suwerennej Polski Patryk Jaki poinformował, że służby pojawiły się w domach Zbigniewa Ziobry, Michała Wosia, Marcina Romanowskiego i Dariusza Mateckiego – podał portal tvn24.pl

Cztery osoby zatrzymane

Jak dodano, przedmiotowe czynności zlecone zostały w ramach wielowątkowego śledztwa prowadzonego przez śledczych z Prokuratury Krajowej w Warszawie dotyczącego przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariuszy publicznych – tj. czynów z art. 231 § 1 i 2 k.k.

– W dniu dzisiejszym zatrzymano cztery osoby. Jest to trzech urzędników z Ministerstwa Sprawiedliwości, związanych z funduszem, oraz jedna osoba, która jest beneficjentem Funduszu Sprawiedliwości – mówi Przemysław Nowak rzecznik Prokuratury Krajowej, dodając, że żadna z zatrzymanych osób nie posiada immunitetu. 

Komunikat w sprawie dzisiejszej akcji służb wydała też Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego. – We wtorek (26.03.) na terenie całego kraju funkcjonariusze realizują czynności zatrzymania osób oraz przeszukania kilkudziesięciu miejsc zamieszkania osób fizycznych i siedzib podmiotów gospodarczych – czytamy.

P. Jaki: „Wybijali szyby i niszczyli dom”

Michał Woś o „białoruskich standardach”

Do sprawy odniósł się w mediach społecznościowych m.in. były wiceminister sprawiedliwości, obecnie poseł Michał Woś:

Poseł Matecki: To już Białoruś