Raciborskie Centrum Kultury wznawia nabór do kryjącej się pod nazwą  Artystika, kreatywnej grupy młodych twórców.

Artystika to grupa założona w 2016r. przez Ewę Lenard, a od września 2018r. prowadzona jest przez Gabrielę Horny. W trakcie spotkań, które odbywają się w każdy czwartek, zajmujemy się szeroko pojętym rękodziełem m.in.: papierową wikliną, decoupage’m , scrapbookingiem, florystyką, szyciem, przerabianiem i malowaniem ubrań oraz modelowaniem z gliny samoutwardzalnej. 

Dodatkowo chętnie bierzemy udział w różnych konkursach plastycznych, a nasi uczestnicy są laureatami powiatowych i ogólnopolskich konkursów. W tym roku szkolnym biorąc udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Hej, przygodo!” Jakub Kalbarczyk zdobył I miejsce, a Emilia Pielczyk wyróżnienie. W Powiatowym Konkursie Plastycznym „Bombka” Jakub Kalbarczyk zdobył wyróżnienie za swoją ozdobę choinkową. Serdecznie im gratulujemy!

Poszukujemy chętnych na zajęcia do grupy młodszej – dzieci w wieku 5-7 lat oraz do grupy starszej dzieci w wieku 8-13 lat.

Artystika spotyka się w Piwnicy Artystycznej w DK STRZECHA (ul. Londzina 38).

Na pierwsze bezpłatne zajęcia RCK zaprasza w czwartek, 30 stycznia: grupa młodsza – godz. 16.00, grupa starsza – godz. 17.00.

Więcej informacji w dniu zajęć u instruktor Gabrieli Horny.

(RCK)