Nieletni nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed patrolem drogówki, łamiąc przy tym przepisy ruchu drogowych. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Jak tłumaczył mundurowym nastolatek, chciał on tylko zabrać kolegów na przejażdżkę…

Policjanci z rybnickiej grupy „Speed” patrolowali rejon powiatu rybnickiego. Około godziny 11.00 w Świerklanach na ulicy Kościelnej dostrzegli kierującego quadem, który podróżował wraz z dwoma pasażerami, a pojazd nie posiadał tablicy rejestracyjnej. Mundurowi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi nakazali mu zatrzymanie. Wówczas kierujący gwałtownie przyspieszył rozpoczynając ucieczkę. Jadąc w strefie zamieszkania poruszał się z prędkością 80 km/h.

W pewnym momencie kierujący quadem skręcił w kompleks leśny, gdzie na łuku drogi utracił panowanie nad pojazdem, gwałtownie zahamował i wjechał do przydrożnego rowu. Na szczęście, mimo że pasażerowie wpadli w zarośla – nic im się nie stało.

Okazało się, że pojazdem podróżował 14-latek wraz ze swoim rówieśnikiem i 15-latkiem. Jak tłumaczył mundurowym nastolatek, chciał on tylko zabrać kolegów na przejażdżkę…Jego pojazd nie był dopuszczony do ruchu. Teraz sprawą nieletnich mieszkańców powiatu wodzisławskiego zajmie się sąd rodzinny.

Mundurowi apelują do rodziców o większą kontrolę nad tym, gdzie i jak Wasze pociechy spędzają czas wolny. Wakacje to dla dzieci okres większej swobody, wolności i poczucia nieskrępowania obowiązkami szkolnymi. Niestety często jest to również czas wolny od nadzoru dorosłych i od odpowiedzialności.

Tymczasem dla rodziców czy opiekunów, powinien być to czas zwiększonej koncentracji na dziecku – jego zainteresowaniach i sposobie spędzania wolnego czasu.

(oprac. wk, źródło: KMP w Rybniku)

ZOBACZ TAKŻE