Potwierdzono zamówienie z firmy KOLIN Construction Tourism Industry & Trading Co. Inc. z Turcji na dostawę dwóch podtorowych tokarek kołowych typu UGE 300 N, dwóch wózków manewrowych typu 3RS, prasy do zestawów kołowych oraz przyrządów do pomiaru zestawów kołowych – informuje spółka Rafamet.

Wartość zamówienia opiewa na kwotę około 12,5 mln zł. Jak podaje spółka z Kuźni Raciborskiej, w umowie zawarto zapis o możliwości dokupienia dodatkowego wyposażenia, a co za tym idzie wzrost kwoty zlecenia. Zamówienie ma zostać zrealizowane do połowy przyszłego roku.

Subskrybuj nasz kanał w serwisie YouTube!

Rafamet informuje ponadto o realizacji dwóch zadań dla klientów z Czech. Przedmiotem jednego kontraktu jest nadtorowa tokarka kołowa UFB 125 N przeznaczona do regeneracji profili kół jezdnych i tarcz hamulcowych zestawów kołowych stosowanych w pojazdach szynowych.

24 października natomiast  w siedzibie Rafametu, w obecności przedstawicieli czeskiego klienta, odbył się odbiór wstępny podtorowej tokarki kołowej UGE 300 N. Tokarka podtorowa UGE 300 N jest sterowaną numerycznie dwusuportową tokarką specjalną przeznaczoną do regeneracji profili kół jezdnych i powierzchni ciernych tarcz hamulcowych ciężkich pojazdów trakcji szynowej bez konieczności demontażu zestawów kołowych.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Instagramie! 

Fabryka Obrabiarek RAFAMET S.A. z Kuźni Raciborskiej jest jednym z kilku na świecie producentów obrabiarek specjalnych do obróbki zestawów kołowych pojazdów szynowych (kolej, metro, tramwaje).

Świat biznesu bez tajemnic. Obserwuj TerazRaciborz.pl na Linkedin!

Wykonuje również, na jednostkowe zamówienia, wielkogabarytowe obrabiarki specjalistyczne dla odbiorców w sektorach: energetycznym, maszynowym, stoczniowym, hutniczym oraz zbrojeniowym. Udział eksportu w sprzedaży to około 70-80 proc. Kapitał zakładowy wynosi 43.187.010,00 zł.

(źródło: Rafamet S.A., oprac. wk)

ZOBACZ TAKŻE: