W poniedziałek 11 maja otwarto miejskie przedszkola oraz żłobek. Placówki pracują według wytycznych Ministerstwa Edukacji i Głównego Inspektora Sanitarnego. Placówki zostały wyposażone w dodatkowe środki higieny i ochrony osobistej.

W pierwszy dzień po prawie dwumiesięcznej przerwie w naszych placówkach przebywa 96 dzieci – to 5,4% ogólnej liczby dzieci uczęszczających do raciborskich przedszkoli i żłobka.

Przedszkole 3 – 2
Przedszkole 10 – 9
Przedszkole 11 – 7
Przedszkole 12 – 9
Przedszkole 13 – 2
Przedszkole 14 – 5
Przedszkole 15 – 7
Przedszkole 16 – 5
Przedszkole 20 – 6
Przedszkole 23 – 11
Przedszkole 24 – 5
Przedszkole 26 – 5
ZSP 1 – 2
ZSP 2 – 9
ZSP 3 – 0
ZSP 4 – 3
Żłobek – 9

RAZEM – 96

Prezydent Raciborza Dariusz Polowy, na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji z dnia 29 kwietnia, podjął decyzję o otwarciu miejskich przedszkoli i żłobka. Po konsultacjach z dyrektorami tych placówek wyznaczono 11 maja na dzień otwarcia. Do tego czasu w placówkach trwały prace nad przygotowaniem do przyjęcia dzieci.

Przedszkola i żłobek zostały wyposażone w ozonatory, dodatkowe środki higieny i ochrony osobistej (2.600 maseczek, 3.400 rękawiczek, fartuchy, przyłbice, termometry) oraz materiały do dezynfekcji.

Przypominamy, że zgodnie z wytycznymi GIS w przedszkolach oraz żłobku obowiązuje ograniczenie liczebności dzieci. Placówki mogą przyjąć średnio około połowę swoich podopiecznych. O szczegóły rekrutacji prosimy pytać w placówkach lub sprawdzać ich strony internetowe.

Prosimy uwzględnić, że z przedszkola w pierwszej kolejności powinny korzystać te dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką dziecka.

(oprac. wk, źródło: UM Racibórz)