Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu wzięli udział w VIII Wojewódzkich Mistrzostwach Policji w Biegu Przełajowym imienia starszego sierżanta Marka Sienickiego. Organizatorem biegu była Komenda Miejska Policji w Bytomiu, Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, bytomski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz NSZZP województwa śląskiego. Trasa wynosiła 8 km zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Wczoraj raciborscy policjanci wzięli udział w biegu przełajowym imienia starszego sierżanta Marka Sienickiego. 2 maja przypadała 32 rocznica tragicznej śmierci starszego sierżanta Marka Sienickiego, który służył w Komendzie Miejskiej Policji w Bytomiu. Zginął na służbie, zastrzelony przez bandytów. Aby uczcić jego pamięć, Komenda Miejska Policji w Bytomiu, Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, bytomski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz NSZZP województwa śląskiego zorganizowali zawody biegowe.

Raciborscy policjanci wzięli udział w biegu przełajowym

Raciborscy policjanci wzięli udział w biegu przełajowym

Raciborscy policjanci wzięli udział w biegu przełajowym

Zawody odbyły się na terenie kompleksu „Dolina Bytomki”. Bieg rozpoczął się o godzinie 11:30. Wystartowało w nim 196 osób, w tym funkcjonariusze także emerytowani, reprezentujących służby mundurowe z województwa śląskiego, cywile i uczniowie klas mundurowych. Trasa wynosiła 8 kilometrów km zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn.

Nasi policjanci uzyskali bardzo dobre wyniki. Serdecznie gratulujemy.

(źródło: KPP Racibórz)