Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Ryszarda Kincla w Raciborzu zaprasza na wieczór poezji Katarzyny Rybińskiej.

To autorka debiutanckiego tomu wierszy Prefabrykaty, na co dzień wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu. Spotkanie odbędzie się 27 lutego.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Instagramie! 

Katarzyna Rybińska – studiowała filologię rosyjską na Uniwersytecie Wrocławskim. Ukończyła studia w zakresie języka angielskiego o specjalizacji lingwistyka stosowana. Tytuł doktora nauk humanistycznych z dziedziny literaturoznawstwa otrzymała na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Wrocławskiego w 2006 roku. W latach 2006-2012 pracowała w Zakładzie Dydaktyki w Instytucie Filologii Słowiańskiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Od 2006 roku jest wykładowcą Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu.

Subskrybuj nasz kanał w serwisie YouTube!

Opublikowała szereg artykułów naukowych oraz książkę pt. Koncepcja „gry umysłu” w prozie Andrieja Biełego i Jamesa Joyce’a (2007 Wrocław). Interesuje się sztuką, mistyką chrześcijańską, filozofią, dziennikami z podróży oraz poezją współczesną. Prefabrykaty są jej debiutem poetyckim. W swojej twórczości lubi eksperymentować i dąży do tego, aby jedna myśl zawsze wyjaśniała bądź pogłębiała inną. 

Podczas wieczoru ja liryczne autorki zredefiniuje, scali i zestawi ze sobą treści dawno już spisane; nałoży własne odczucia widzenia tego, co zostało przez kogoś innego utrwalone na papierze, drewnie, płótnie, kliszy, taśmie, scenie. Ogólnie rzecz ujmując, od Prefabrykatów każdy może oczekiwać Arystotelesowskiej entelechii, czegoś ucelowionego, co nadaje zestawionym ze sobą elementom specyficzną jedność.   

Spotkanie odbędzie się w czwartek 27 lutego o godz. 18.00 w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12. 

(oprac. wk, źródło: MiPBP w Raciborzu)