Finiszuje warta ponad 20 milionów złotych inwestycja Powiatu Raciborskiego na Zamku Piastowskim w Raciborzu. Dawna siedziba Piastów ma nowoczesne multimedialne Muzeum.

– Nowoczesne muzeum multimedialne w budynku dawnej słodowni opowiada dzieje księstwa opolsko-raciborskiego i raciborskiego w czasach rządów Piastów i Przemyślidów. To niesamowita podróż w czasy średniowiecza poprzez edukację i zabawę na wielu interaktywnych stanowiskach. Wystawa łączy historię i nowoczesność. Jej otwarcie to jedno z ważniejszych wydarzeń muzealnych w tym roku w Polsce. Ponadto nowy wystrój zyskał dom książęcy. Jest tam sala tronowa i nowe wystawy, poświęcone m.in. życiu w średniowiecznym raciborskim zamku czy domowi von Ratibor – mówi Krystyna Niklewicz, dyrektor Zamku Piastowskiego.

Zamek Piastowski w nowej odsłonie będzie dostępny dla raciborzan oraz zwiedzających z całej Polski już za kilka tygodni. Nowy budynek ekspozycyjny to nowe miejsca pracy dla ludzi z pasją odkrywania przeszłości, lubiących kontakt z ludźmi, znających języki, chcących zyskać nowe kompetencje w obsłudze ruchu turystycznego.

– Szukamy osób, które zechcą z nami współpracować w tzw. sezonie wysokim, czyli od maja do września. Jesteśmy otwarci na studentów, seniorów, pasjonatów w każdym wieku, nauczycieli a nawet uczniów mających ukończone 18 lat. Oferujemy elastyczny czas pracy, szkolenia i ciekawe wyzwania – informuje dyrektor Krystyna Niklewicz.

Zamek nawiąże także współpracę z rekonstruktorami i edukatorami w szeroko pojętym obszarze science, chcących organizować na zamku wydarzenia dla dzieci i młodzieży szkolnej.

Prosimy o zgłoszenia (CV ze zdjęciem, list motywacyjny, opis proponowanych zajęć) na adres: [email protected] lub osobiście w siedzibie Zamku Piastowskiego w Raciborzu przy ul. Zamkowej 2.

Dokumenty aplikacyjne powinny zawierać poniższą klauzulę: Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w niniejszym dokumencie do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000) oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

(Zamek Piastowski w Raciborzu)