Poznaj modne dywany, które podkreślą aranżację wnętrza salonu, sypialni czy pokoju dziecka - TerazRaciborz.pl

Poznaj modne dywany, które podkreślą aranżację wnętrza salonu, sypialni czy pokoju dziecka

artykuł sponsorowany     15.03.2022 | 18:51     Komentarze (1)

Instagram Skomentuj

Poznaj modne dywany, które podkreślą aranżację wnętrza salonu, sypialni czy pokoju dziecka. Trendy wnętrzarskie zmieniają się w każdym sezonie. Jednak pozostaje pewien stały element – tekstylia zawsze ocieplają wnętrze, podkreślają jego charakter bądź stanowią eklektyczny element wystroju razem z niektórymi meblami czy dodatkami.

Na pewno modne dywany pozwolą dopełnić wnętrze i uczynić je kompletnym, zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i estetycznym. Zatem na jakie wzory warto postawić i jaki rodzaj dywanu wybrać?

Modne dywany nie tylko do nowoczesnych wnętrz – postaw na szarości

Trudno oprzeć się wrażeniu, że w nowoczesnych wnętrzach od wielu sezonów królują szarości. Można powiedzieć nawet, że kolor szary stał się nową czernią, czyli kolorem uniwersalnym i ponadczasowym. W nowoczesnych wnętrzach warto więc postawić na dywany szare. Tutaj ilość deseni i wzorów jest tak naprawdę nieograniczona. Można zdecydować się na te nawiązujące do natury i imitujące powierzchnię kory drzewnej. Dzięki odpowiedniemu skośnemu cięciu runa są bardziej puszyste i przyjemne w kontakcie. Najlepiej, zamiast decydować się na naturalne materiały, wybrać dywany z przędzy poliestrowej, która idealnie nadaje się dla alergików i astmatyków. Przede wszystkim nie gromadzi wilgoci, ale również kurzu czy właśnie alergenów.

Znacznie łatwiej czyści się taki dywan niż naturalne włókno. Ponadto w przypadku dywanów z przędzy poliestrowej mamy do wyboru nieskończenie wiele wzorów i kolorów zarówno nawiązujących do nowoczesnej sztuki użytkowej, jak i klasycznej architektury. Dywany nowoczesne to także takie, które gwarantują efekt 3D. Zatem spoglądając na nie można mieć wrażenie, że wzory są przestrzenne, co świetnie prezentuje się zwłaszcza w przypadku tych geometrycznych, jak choćby dywanów we wzór sześcianów, jak i tych nawiązujących do natury, np. imitujących powierzchnię starej kostki brukowej, którą można spotkać na rynkach miast.

Dywan w sześciany świetnie sprawdzi się w stylistyce hi-tech i skomponuje się z prostymi bryłami meblowymi na wysoki połysk, a także szklanymi powierzchniami blatów. Z kolei dywan we wzór imitujący kostkę brukową będzie odpowiedni do wnętrza salonu urządzonego w stylu industrialnym, ale i retro. Dobrze sprawdzi się również we wnętrzach eklektycznych, gdzie łączy się styl minimalistyczny z nowoczesnymi wypoczynkami i elementy stylizowane, jak choćby witryny czy komody. Nowoczesne dywany mogą imitować wiele powierzchni. Ciekawym wyborem będą te naśladujące wygląd betonu, nowoczesnej kostki brukowej albo drewnianego parkietu.

Dywany dla dzieci – poznaj modne wzory, które spodobają się maluchom, ale i starszakom

Dywany sprawdzają się nie tylko w salonach czy sypialniach, bo są doskonałym wyborem także do pokoju dziecka, czy też przedszkola. W każdym przypadku dywan powinien budzić dziecięcą fantazję i być elementem wykorzystywanym podczas zabawy. Można postawić na dywany dla dzieci z wzorem toru wyścigowego. Dzięki temu dzieci będą mogły bawić się na dywanie swoimi autkami i organizować wyścigi. Na pewno dywany do przedszkola i dywany do pokoju dziecka mogą być pełne kolorów, choć można też postawić na szarości.

Dzieci uwielbiają odgrywać rolę, ale i otaczać się przedmiotami czy akcesoriami z ulubionymi bohaterami bajek. Dlatego jeśli dziecko uwielbia oglądać bajkę Psi Patrol, a także jest miłośnikiem psów, to można wybrać dywan dla dziecka w pieski. Dla chłopców na pewno sprawdzi się dywan z wzorem dinozaurów, bo bardzo często są one przedmiotem ich zainteresowania. Z kolei dziewczynki ucieszą się z modnego dywanu  z wzorem kwiecistej łąki albo domków, na którym będą bawić się lalkami.

Modne dywany mogą nawiązywać do architektury i sztuki i tu prym wiodą dywany marokańskie z geometrycznymi wzorami, a także dywany z wzorami azteckimi. Sprawdzą się do wnętrz w stylistyce orientalnej czy też boho, ale mogą uzupełnić również te minimalistyczne czy urządzone w klasycznym stylu.

(artykuł sponsorowany)

 

Komentarze (1)

  1. Ola  

    21.03.22 | 08:07

    Uwielbiam dywany! W domu mam kilka i bardzo mi to odpowiada.Ze sprzątaniem nie ma problemów, bo roomba bardzo dokładnie je odkurza, czasem zamówie pranie i tyle. A dywany bardzo ocieplają wnętrza 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zapoznaj się z regulaminem