Powiadomił policjantów, że ma koronawirusa. Teraz odpowie przed sądem - TerazRaciborz.pl

Powiadomił policjantów, że ma koronawirusa. Teraz odpowie przed sądem

oprac. wk, redakcja@terazraciborz.pl     27.03.2020 18:51     Komentarze (0)

Instagram Skomentuj

Za wywołanie niepotrzebnej policyjnej czynności odpowie 30-latek, który powiadomił o zarażeniu koronawirusem. Okazało się, że był zdrowy i nie potrzebował pomocy. Mężczyzna angażując niepotrzebnie służby ratunkowe, zachował się nagannie i nieodpowiedzialnie, za co wkrótce wytłumaczy się przed sądem.

Skrajnym brakiem odpowiedzialności wykazał się 30-letni chorzowianin, który w centrum przesiadkowym podszedł do policjantów i powiedział im, że źle się czuje, odczuwa ból w klatce piersiowej i prawdopodobnie ma gorączkę. W związku z przekazanymi informacjami policjanci założyli odzież ochronną. W trakcie wywiadu mężczyzna przyznał, że niedawno wrócił z Włoch, ale nie jest na kwarantannie.

CZYTAJ TEŻ: Makabryczne odkrycie na Wileńskiej w Raciborzu

Na miejsce natychmiast skierowana została karetka, którą mężczyzna został przewieziony do szpitala zakaźnego. Jak się jednak okazało, 30-latek był zdrowy i nie potrzebował pomocy. Kłamstwem było również to, że był za granicą.

Za głupi żart 30-latek poniesie konsekwencje prawne. Przed sądem odpowie za wywołanie fałszywego alarmu, za co grozi mu areszt, kara ograniczenia wolności lub do 1500 złotych grzywny.

(oprac. wk, źródło: Śląska Policja)
Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zapoznaj się z regulaminem