Biuro Posła na Sejm RP Michała Wosia przesłało mediom  „oświadczenie w związku z bezprawnymi działaniami Koalicji 13 grudnia, D. Tuska i A. Bodnara”.

Ma ono związek z działaniami Prokuratury Krajowej oraz przeszukaniem domów polityków Suwerennej Polski, w tym właśnie posła Michała Wosia przez ABW. Poniżej publikujemy jego pełną treść.  

1. Dzisiejsze działania w moim domu, wykonane na zlecenie nielegalnie powołanej prokurator to pokazówka i prężenie muskuł przez D. Tuska wobec posła opozycji, które ma odwrócić uwagę od nieudolności PO w realizacji 100 „konkretów”.

2. Działania są celowo przeprowadzone chwilę przed wyborami samorządowymi, w których lokalny komitet – któremu patronuję – ma szansę na bardzo dobry wynik.

3. „Przeszukanie” dotyczyło dokumentów, które są w posiadaniu ministerstwa sprawiedliwości. Nie miałem i nie mam w domu żadnych dokumentów służbowych. W ramach przedmiotów mi odebranych prokuratura Bodnara odnosząc „wielki sukces” zabezpieczyła…nieużywany od lat stary laptop ze studiów.

4. Nie nadzoruję jakichkolwiek działań związanych z funduszem sprawiedliwość od 2018r. Sprawa, która stała się pretekstem do dzisiejszych nielegalnych działań dotyczy dotacji z lat późniejszych – na organizację, która zgodnie z celami funduszu buduje ośrodek wsparcia dla pokrzywdzonych.

5. Za bezprawne działania i naruszenie immunitetu parlamentarnego winni odpowiedzą.

6. W wyborach samorządowych – bardzo każdego proszę – poprzyjcie świetnych kandydatów, niezależnie od działań rządu Tuska, który w ten sposób chce zniechęcić do głosowania na drużynę ludzi stąd, oddanych miastu i powiatowi.

7. Nie dam się zastraszyć. Nie pozwolę na zastraszanie mojej rodziny. Dalej z dumą będę reprezentował blisko 40 tysięcy osób, które oddały na mnie głos.

(materiał nadesłany)