Policjantem jest się przez całą dobę, w służbie i poza nią. Dowiódł tego mundurowy z raciborskiej komendy, który w czasie wolnym od służby zatrzymał na gorącym uczynku sprawcę kradzieży sklepowej.

Dzięki natychmiastowej reakcji stróża prawa skradziony towar po chwili znowu powrócił na półki sklepowe, a złodziej został ukarany mandatem.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 15:20 przy ulicy Górnośląskiej w Rybniku. Wówczas sierżant Kamil Dziok, policjant na co dzień pracujący w Wydziale Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Raciborzu udał się na zakupy do jednego z marketów. W trakcie pobytu w sklepie funkcjonariusz zauważył, jak młody mężczyzna przechodzi linię kas, nie płacąc za towar i opuszcza sklep.

Policjant bez chwili wahania ruszył za złodziejem i po krótkim pościgu zatrzymał mężczyznę, a następnie powiadomił personel sklepu o ujęciu złodzieja sklepowego. Następnie kierowniczka zmiany  poinformowała dyżurnego rybnickiej komendy, który na miejsce wysłał umundurowany patrol.

Dzięki błyskawicznej i  zdecydowanej reakcji raciborskiego policjanta będącego po służbie, mienie zostało odzyskane i powróciło na półki sklepowe. Sprawca został zatrzymany na gorącym uczynku i ukarany mandatem za popełnione wykroczenie.

(oprac. wk, źródło: KPP w Raciborzu)

ZOBACZ TAKŻE