Policjanci z Wydziału do spraw Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców KWP w Katowicach, realizując prokuratorski nakaz zatrzymania pewnego mieszkańca Żor, trafili na innego mężczyznę, który w mieszkaniu oraz piwnicy przechowywał narkotyki. Śledczy zabezpieczyli m.in. prawie kilogram metamfetaminy oraz ziele konopi innych niż włókniste.

Policjanci z Wydziału ds. Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców KWP w Katowicach realizując nakaz zatrzymania na polecenie Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu, pojechali do Żor, w celu zatrzymania i przeszukania mieszkania pewnego mężczyzny.

Na miejscu zastali jego 30-letniego współlokatora. Jak się okazało, pseudokibic jednego ze śląskich klubów piłkarskich przechowywał w mieszkaniu i piwnicy znaczną ilość środków odurzających. W trakcie przeszukania mieszkania policjanci znaleźli susz roślinny, a w piwnicy plastikowy worek z drobnymi, białymi kryształkami. Substancje te zostały zabezpieczone i będą poddane badaniom specjalistycznym.

CZYTAJ TAKŻE:

Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Okręgowej w Sosnowcu, gdzie usłyszał zarzut udziału w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających. Decyzją Sądu Rejonowego w Sosnowcu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres kilku miesięcy.

Działania policjantów odbywały się w związku z prowadzonym śledztwem dotyczącym zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się handlem narkotykami. Śledczy nie wykluczają kolejnych zatrzymań.

(KWP Katowice)

Chcesz wiedzieć więcej o najważniejszych wydarzeniach w okolicy? Przejdź na stronę główną portalu terazraciborz.pl albo obserwuj nas w Google News.