Raciborscy policjanci, mając na uwadze bezpieczeństwo młodzieży, po raz kolejny włączyli się do działań, które mają na celu propagowanie bezpieczeństwa online oraz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

Asp. sztab. Krzysztof Klimek i dzielnicowy mł. asp. Paweł Malcharczyk spotkali się z młodzieżą w Szkole Podstawowej w Grzegorzowicach. Mundurowi przeprowadzili prelekcje, podczas których omówili jak umiejętnie i bezpiecznie korzystać z Internetu i telefonów komórkowych.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Instagramie! 

Nakreślili słuchaczom jak ważny jest rozsądek i ostrożność podczas korzystania z portali społecznościowych, a także przypomnieli, że korzystanie z tego typu portali do trzynastego roku życia dozwolone jest wyłącznie pod nadzorem opiekunów. Policjanci ostrzegali przed lekkomyślnym zamieszczaniem w Internecie swoich zdjęć i danych osobowych, a także przed umawianiem się z obcymi.

Podobne artykuły znajdziesz w kategorii > PATROL 24

Podczas spotkania z uczniami stróże prawa obok tematu dotyczącego szacunku do innych w sieci, poruszył też temat wzajemnych relacji uczniów podczas codziennych spotkań w szkole i poza nią. Starano się wyczulić młodych ludzi na właściwe, przede wszystkim kulturalne zachowanie oraz szacunek do rówieśników.

Subskrybuj nasz kanał w serwisie YouTube!

Przypomniano ponadto o akcji pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” , podczas spotkania przypomniane zostały podstawowe informacje dotyczące bezpieczeństwa podczas spędzania czasu na stokach. Aby zobrazować omawiany temat, policjanci podczas prelekcji wykorzystali prezentację multimedialną. W spotkaniu udział wzięło prawie 100 uczniów.

(oprac. wk, źródło: KPP w Raciborzu)

ZOBACZ TAKŻE