Do zdarzenia doszło dziś (23.03) popołudniu pomiędzy Mikołowem a Katowicami. Pociąg Kolei Śląskich, który wyruszył z Raciborza, uderzył w powalone na tory drzewo. Maszynista co prawda w porę dostrzegł przeszkodę, ale nie zdążył wyhamować. Pociągiem podróżowało ponad 100 osób. Spółka wydała komunikat. 

– W skutek gwałtownej burzy na sieć trakcyjną pomiędzy Mikołowem a Katowicami Piotrowicami przewróciło się drzewo. Pociąg Kolei Śląskich nr 44770 relacji Racibórz – Katowice nie zdążył wyhamować przed przeszkodą i uderzył w drzewo, w skutek czego wybite zostały szyby czołowa i boczna. W pojeździe znajdowało się wówczas 105 pasażerów, nikt nie odniósł obrażeń. Do zdarzenia doszło ok. godz. 15:15 – podały Koleje Śląskie, dodając, że na miejsce przyjechał pojazd sieciowy, który usunął drzewo.

– Dzięki utrzymaniu napięcia, skład dojechał z prędkością 5 km/h na stację Katowice Ligota. Tam na pasażerów czekały pojazdy zastępczej komunikacji autobusowej – poinformowała spółka. Cała operacja trwała ponad 3 godziny ze względu na trudno dostępny leśny teren i kolejną burzę, która przeszła nad składem podczas usuwania drzewa.

(oprac. wk, fot. Koleje Śląskie)

Chcesz wiedzieć więcej o najważniejszych wydarzeniach w okolicy? Przejdź na stronę główną portalu terazraciborz.pl albo obserwuj nas w Google News.