Informacja przekazana dyżurnemu raciborskiej policji przez świadka doprowadziła do zatrzymania pijanego kierującego motorowerem. 82-letni mężczyzna miał w organizmie ponad promil alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grożą mu nawet 2 lata więzienia.

O najprawdopodobniej nietrzeźwym kierującym poinformował policję jeden ze świadków. Ze zgłoszenia wynikało, że mężczyzna porusza się w kierunku Markowic.

– Dyżurny wysłał na miejsce patrol drogówki. 82-letniego mieszkańca powiatu raciborskiego zatrzymano na ulicy Rudzkiej. Policjanci zabezpieczyli pojazd, którym się poruszał – mówi nam rzecznik prasowy raciborskiej policji. Jak dodaje, po przebadaniu alkomatem okazało się, że mężczyzna ma w organizmie ponad promil alkoholu.

Komendant Powiatowy Policji w Raciborzu  insp. Łukasz Krebs na ręce świadka za wzorową i godną naśladowania postawę składa serdeczne podziękowania za pomoc przy zatrzymaniu nietrzeźwego kierowcy. Wyrażając jednocześnie podziw dla postawy i tego, że nie pozostał obojętny i zareagował. Prawidłowa reakcja zgłaszającego zapobiegła tragedii, którą mógł spowodować pijany kierowca.

(oprac. wk, źródło: KPP w Raciborzu)