Rosnąca popularność naturalnych produktów z segmentu eko to trend, który swoim oddziaływaniem wpływa na kolejne kategorie produktów.

Jednym z takich właśnie przykładów są będące swoistą przeciwwagą dla tradycyjnych produktów parafinowych świece sojowe. Czym są i gdzie kryje się ich fenomen? Na te oraz inne pytania spróbujemy odpowiedzieć w tym artykule.

Jaka jest definicja świec sojowych?

Świece sojowe wykonuje się z naturalnego, biodegradowalnego oraz wolnego od alergenów wosku sojowego, który w trakcie spalania nie emituje szkodliwych substancji chemicznych negatywnie wpływających na środowisko i nas samych.

Najczęściej przybierają cylindryczne kształty, ale często spotkamy je również w bardziej oryginalnych i bogato zdobionych wariacjach takich jak między innymi kulki, sześciany, serca oraz kwiaty.

Dzięki zastosowaniu wysoce aromatyzowanych olejków eterycznych mamy możliwość wyboru spośród wielu bardzo zróżnicowanych zapachów.

Najczęściej gładkie i matowe oraz o dowolnym kolorze, mogą przybierać również bardziej chropowatą postać w zależności od rodzaju użytego w produkcji wosku sojowego i pozostałych dodatków.

Jakie korzyści niesie ze sobą wybór świec sojowych?

Świece sojowe posiadają wiele zalet z których w pierwszej kolejności powinniśmy wymienić:

  • ekologiczność
  • dłuższy czas spalania, czyniący je bardziej wydajnymi i trwalszymi w użytkowaniu od świec parafinowych
  • bogaty i bardzo intensywny zapach uzyskiwany dzięki zastosowaniu naturalnych olejków eterycznych w ich produkcji
  • trwałość z uwagi na dużą odporność wosku sojowego na zmiany temperatury i tym samym mniejszą podatność na pęknięcia oraz inne uszkodzenia
  • bezpieczeństwo, dzięki wyższemu punktowi topnienia od tradycyjnie stosowanej parafiny, co przekłada się na mniejszy płomień o niższej temperaturze
  • łatwość w czyszczeniu z uwagi na rozpuszczalność wosku sojowego w wodzie
Moda na świece sojowe

Fot. materiały prasowe

 

Czy warto zdecydować się na zakup świec sojowych?

Jak mówi Katarzyna Smaruń – właścicielka https://ladnekwiatki.net.pl/ – renomowanego sklepu ze świecami sojowymi: „Żyjemy w czasach rosnącej świadomości ekologicznej społeczeństwa oraz coraz większych wymagań względem jakości kupowanych przez nas produktów. Świece sojowe doskonale odzwierciedlają powyższy trend, spełniając przy tym swoją najważniejszą funkcję jaką jest stworzenie relaksującej atmosfery, która pomoże zamienić najzwyklejszą chwilę odpoczynku w wyjątkowe doznanie. Ich naturalny i delikatny zapach doskonale sprawdzi się w wielu sytuacjach, podczas wykonywania codziennych czynności, a nawet w trakcie medytacji oraz praktyk jogi”.

(artykuł sponsorowany)