Podczas tegorocznych wakacji Gminne Centrum Kultury w Nędzy zorganizowało mnóstwo ciekawych zajęć.

Akcję Lato rozpoczynały zajęcia kuglarskie, prowadzone zamiennie przez Piotra Myszczyszyna oraz Magdalenę Kelner – Papaj.  Dzieci mogły spróbować swoich sił w żonglerce, manipulacją poi, diabolo i flowerstikiem. Niespodzianką dla dzieci były zabawy bańkami dymnymi i z piany.

Po podróży w świat cyrku Edyta Przybyła zabierała dzieciaki w świat trampolin na zajęcia sportowe Jump & Fun.

Kolejny tydzień był pełen wrażeń, ponieważ instruktorzy Irek Napiórkowski oraz Michał Szewczyk zabrali nas do lasu, by tam nauczyć technik survivalu. Dzieciaki mogły poznać swoje możliwości w terenie, zaznajomić się z zabawami survivalowymi oraz spróbowali swoich sił podczas wycieczek na ściankę wspinaczkowa oraz ośrodek Wodnik. Jako podsumowanie tej części dzieci poznały zasady pierwszej pomocy.

Następne dni to muzyka, śpiew i taniec. W świat piosenki zabrała uczestników instruktorka wokalna Magdalena Wydryński, która nie tylko śpiewała z dzieciakami na polanie ale stworzyła z nimi ich własny utwór.

Po zajęciach wokalnych tajniki tańca zwanego Break Dance pokazał nam Mateusz Siepetowski, który pracował na swoich zajęciach nad świadomością ciała, rytmiką i dynamiką w ruchu.


Ostatni tydzień to zabawy z niezastąpioną Ciocią Klocią, czyli Moniką Kubicą – Skabą, która zabrała dzieci w świat zabaw, gier w wersji XXL, ogromnych baniek mydlanych oraz mas sensorycznych. Dzieci spróbowały swoich sił przy zawodach sportowych.

Nie zabrakło wycieczek. W tym roku 10 lipca odbył się Rodzinny Rajd Rowerowy, w którym przewodnikiem po lasach i naszej lokalnej historii był Pan Henryk Siedlaczek.

30 lipca odwiedziliśmy malownicze tereny Jury Krakowsko – Częstochowskiej wraz z przewodnikiem Dawidem Wacławczykiem. Uczestnicy wycieczki autokarowej mieli okazję zwiedzić Jaskinię Głęboką w Podlesicach, Górę Zborów oraz Zamek Ogrodzieniec w Podzamczu. Na koniec wszyscy mieli okazję wyszaleć się w Parku Rozrywki Ogrodzieniec, Parku Doświadczeń Fizycznych oraz przejechać się na torze saneczkowym.

Akcję Lato współtworzyła z nami Gminna Biblioteka Publiczna w Nędzy, która zorganizowała Klub Malucha, Przygody Czytelnika oraz warsztaty z Fabryką Kreatywności z Kęt. Na zakończenie dzieci mogły zobaczyć Teatr Lalek Pinokio z Nowego Sącza.

Akcja Lato 2020 choć inna niż w zeszłych latach to niezapomniana i obfitująca we wspaniałe wspomnienia. Dziękujemy wszystkim instruktorom i uczestnikom – jesteście niezastąpieni! Zapraszamy na inne wydarzenia, zajęcia i warsztaty organizowane przez Gminne Centrum Kultury w Nędzy! Z nami nie ma nudy!

(oprac. wk, źródło: GCK Nędza)

ZOBACZ TAKŻE