„Przygodowe Lato z biblioteką” już prawie dobiega końca! W przedostatnim tygodniu zajęć, młodzi miłośnicy książek i dobrej zabawy przenieśli się do Krainy Czarów oraz wspólnie z Panem Samochodzikiem zwiedzili raciborskie Muzeum. 

Cztery razy pięć równa się dwanaście? Tylko w Krainie Czarów! W trakcie wtorkowych zajęć uczestnicy wyruszyli na spotkanie z Alicją, Królową Kier, Białym Królikiem i innymi niezwykłymi bohaterami książki Lewisa Carolla. W Krainie Czarów nie zabrakło słynnego „Zjedz mnie, wypij mnie!”, w trakcie którego dzieci wykonały własne kubeczki i talerzyki. Podążały także za Białym Królikiem, w czym pomagały im liczne wskazówki pochowane na podwórku biblioteki.

Czwartkowe zajęcia rozpoczęły się od wizyty w raciborskim Muzeum, gdzie uczestnicy dowiedzieli się m.in. skąd biorą się muzealne eksponaty, dlaczego ważna jest ochrona zabytków i jak wygląda od kulis organizacja wystaw. Najwięcej emocji wzbudziła oczywiście wizyta u Dżet-Amonet-ius-anch – młodej Egipcjanki, która rezyduje na wystawie W domu Ozyrysa.

Powrót do biblioteki nie oznaczał końca atrakcji! Muzealny parkiet został zamieniony na taneczny i przy dźwiękach energetycznej muzyki odbyły się zajęcia zumby z Joanną Dudkiewicz. Na koniec, odpoczywając w ogrodzie na leżakach, dzieci naszkicowały ozdobną fasadę raciborskiej biblioteki. 

Ostatnie wakacyjne zajęcia odbędą się we wtorek 25 sierpnia (temat: „Smocze opowieści” Marcina Mortki) i w czwartek 27 sierpnia (temat: „Odarpi w lodowej krainie” Aliny Centkiewicz). Liczba miejsc ograniczona – obowiązują wcześnie zapisy!

(oprac. wk, źródło: MiPBP w Raciborzu)

ZOBACZ TAKŻE