Raciborska Unia poniosła dotkliwą porażkę na własnym stadionie. Jej przeciwnikiem był LKS Tworków, w którym gra były trener unitów Grzegorz Jakosz.

Spotkanie rozegrano w ramach dziewiątej kolejki klasy okręgowej. Pierwsza połowa nie zapowiadała bolesnej porażki gospodarzy. Zespół kierowany przez Jarosława Rachwalskiego prowadził równy pojedynek z rywalem. Na przerwę ekipy schodziły przy stanie 1:1.

Po przerwie LKS Tworków zafundował raciborzanom solidną lekcję gry w piłkę, a właściwie skuteczności. Goście wykorzystali kilka błędów piłkarzy Unii i wygrali 5:1! Unici walczyli do samego końca, ale nie dali rady zdobyć bramki. Najbliższy temu był Mateusz Kocot, który jednak nie strzelił gola z rzutu karnego.