Kultura: on/off: Grażyna Tabor i Jerzy Dębina. Dwugłos w sprawie Schulza i Gombrowicza [WIDEO] - TerazRaciborz.pl

Kultura: on/off: Grażyna Tabor i Jerzy Dębina. Dwugłos w sprawie Schulza i Gombrowicza [WIDEO]

oprac. wk, redakcja@terazraciborz.pl     25.06.2020 13:51     Komentarze (0)

Instagram Skomentuj

Raciborskie Centrum Kultury zaprasza na pierwszy odcinek z serii spotkań z teatrem i słowem czyli dwugłos Grażyny Tabor i Jerzego Dębiny nt. twórczości Brunona Schulza i Witolda Gombrowicza.

Obaj nasi eksperci teatralni rozmawiają o inspiracji tymi dwoma wybitnymi prozaikami w swojej pracy twórczej. Grażyna Tabor wspomina przygodę jej teatru Tetraedr z Schulzem, która rozpoczęła się w 2001 roku. Opowiada m.in. o pracy nad spektaklem „Sklepy cynamonowe” – budowaniu sceny, poszukiwaniu środków wyrazu, by jak mówi „napowietrzyć” spektakl.

Jerzy Dębina wraca pamięcią do wyjątkowo czynnej realizacji idei Schulza z opowiadania „Jesień” i przygotowaniu przez niego w Orzyszu spektaklu w ciągu zaledwie siedmiu dni z udziałem nie aktorów a … strażaków. Dowiemy się również co najbardziej fascynuje naszych rozmówców u Gombrowicza.

Realizacja video: Patryk Kogut.

KULTURA:ON/OFF to projekt realizowany od czerwca do października przez Raciborskie Centrum Kultury w ramach programu ministerialnego KULTURA W SIECI.

Kolejne odcinki bloku teatralnego już wkrótce! Zachęcamy do śledzenia naszych informacji w wydarzeniu, na profilu FB i Instagramowym RCK.

(oprac. wk, źródło: RCK)

ZOBACZ TAKŻE

Komentarze (1)

  1. Karolina  

    15.07.21 | 16:29

    Rzeczywiście witamina C wpływa pozytywnie na zdrowie. Sam jestem zwolenniczką zdrowego stylu życia. Chociaż kiedyś tak nie było, ale dziś zbilansowana dieta i sport to podstawa. Również podczas przeziębienia staram się sięgać po sprawdzone produkty. Jednym z moich ulubionych jest Cevitt Gardło (tabletki do ssania) z hialuronianem sodu, cynkiem i oczywiście witaminą C.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zapoznaj się z regulaminem