Już po raz piąty,  początkujący przedsiębiorcy i osoby z pomysłem na biznes mogą startować w Konkursie na Najlepszy Biznesplan w formie modelu biznesowego. Główna nagroda to 5000 zł. Dodatkowo przewidziane są nagrody rzeczowe.

Kto może wziąć udział w konkursie?

Konkurs organizowany jest na terenie miasta Racibórz i przeznaczony jest dla osób pełnoletnich. Do konkursu przystąpić mogą mieszkańcy Raciborza z pomysłem na biznes oraz przedsiębiorcy z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, prowadzący swoje firmy w Raciborzu.

Pomysły konkursowe spisane na specjalnym formularzu dostępnym na stronie PrzedsiebiorczyRaciborz.pl (w zakładce KONKURS) można składać do 13 listopada 2020 r.

Zainteresowani udziałem w konkursie mogą liczyć na wsparcie kadry Inkubatora Przedsiębiorczości, specjalnie przygotowany cykl konsultacji a w kolejnym etapie szkolenie z prezentacji pomysłów biznesowych.

Harmonogram:

1 etap – przyjmowanie zgłoszeń do udziału w Konkursie i indywidualne doradztwo od 17 września do 13 listopada 2020 r.;

2 etap – ocena formalna zgłoszonych biznesplanów w formie modeli biznesowych od 16 listopada do 20 listopada 2020 r.;

3 etap – wybór przez Komisję Konkursową najlepszych biznesplanów w formie modeli biznesowych od 23 listopada do 27 listopada 2020 r. i zakwalifikowanie ich do Wielkiego Finału Konkursu;

4 etap – szkolenie z wystąpień publicznych – 05 grudnia 2020 r.; indywidualne doradztwo biznesowe dla finalistów konkursu – 30 listopada do 9 grudnia 2020 r.;

5 etap– Wielki Finał Konkursu na Najlepszy Biznesplan w formie modelu biznesowego, który odbędzie się 10 grudnia 2020 roku.

Więcej informacji nt. konkursu: Inkubator Przedsiębiorczości w Raciborzu ul. Batorego 7, pok. 4 (II piętro), 47-400 Racibórz.

(oprac. wk, źródło: Przedsiębiorczy Racibórz)