Na drogach aglomeracji śląskiej coraz częściej można dostrzec samochody włoskiej marki Ferrari. Nic dziwnego, że przyciągają tak wiele spojrzeń – wyróżnia je wspaniałe wzornictwo, przywodzące na myśl prawdziwie włoskie bella vita, oraz doskonała jakość wykonania.

Choć widuje się je coraz częściej, niewiele serwisów miało sposobność naprawiać czy odrestaurować samochody tej klasy. Gdzie zatem szukać mechanika w pobliżu Katowic, który sprosta naprawie Ferrari?

Naprawę Ferrari w Katowicach -powierz profesjonalistom

Dlaczego warto szukać serwisu, który ma doświadczenie w naprawach pojazdów Ferrari? Nikogo nie trzeba przekonywać, że są to sportowe samochody segmentu premium, umiejące rozwinąć znaczne prędkości. Wielu posiadaczy Ferrari chętnie testuje możliwości tych pojazdów na torach wyścigowych, a podczas agresywnej i sportowej jazdy narażone są one na znaczne przeciążenia. W takich warunkach nawet drobna usterka może zakończyć się poważną awarią i narazić kierowcę na zagrożenie. Tylko doświadczony mechanik będzie w stanie wykryć pewne wady i zagwarantować sprawność pojazdu. Warto więc szukać miejsc, które specjalizują się serwisowaniu samochodów sportowych i stale doszkalają się w tym zakresie.

Jak często należy serwisować Ferrari?

Jak często należy serwisować Ferrari? Nie da się tego jednoznacznie określić, lecz mając na uwadze specyfikę tych pojazdów oraz ich przeznaczenie, warto to robić regularnie. Specjaliści rekomendują, aby zgłaszać się na przegląd co 5 – 7,5 tysięcy przejechanych kilometrów. Samochody wykorzystywane do sportowej jazdy po torze mogą wymagać częstszego serwisowania, w celu kontroli zużycia podzespołów oraz oceny ogólnego stanu technicznego. Pamiętajmy, że sprawny samochód to gwarancja bezpiecznej jazdy.

Naprawa Ferrari w Katowicach z użyciem oryginalnych części

Serwis ALDA Motorsport to miejsce, w którym miłość do motoryzacji łączy się z ciężką pracą. Zatrudnieni mechanicy od ponad 40 lat oferują klientom wysoką jakość usług, których solidnym fundamentem są duże doświadczenie i zdobyta wiedza. Serwis skupia się na sportowych samochodach marek premium, takich jak Ferrari, wykonując zarówno podstawowe, jak i bardzo złożone naprawy, a także wymagające renowacje klasycznych modeli. Firma zlokalizowana jest w Sławkowie – to zaledwie 30 minut jazdy z Katowic.

Serwisanci duży nacisk kładą na wykorzystywanie wyłącznie oryginalnych części i akcesoriów, które pozwalają zachować autentyczny charakter samochodu oraz gwarantują jego bezawaryjne użytkowanie. Chlubą serwisu jest renowacja modelu Ferrari 348TB, któremu poświęcono przeszło 1200 roboczogodzin. Efekt przerósł najśmielsze oczekiwania, a realizacja zdobyła uznanie w środowisku branżowym.

Szukaj serwisu z opcją transportu

Jeżeli odległość od serwisu w Katowicach jest zbyt duża lub stan samochodu nie pozwala na dłuższą podróż, warto wybrać firmę, który oferuje swoim klientom możliwość transportu pojazdu, najlepiej w opcji door-to-door. Taki transport przeprowadzany jest z użyciem zadaszonej lawety, dostosowanej do przewozu samochodów o niskim zawieszeniu. Samochód przewożony jest bezpośrednio do serwisu, a po zakończeniu prac serwis dowozi go pod wskazaną przez klienta lokalizację. To najbezpieczniejsze rozwiązanie, które pozwoli zaoszczędzić czas i nerwy.

(artykuł sponsorowany)