W ciągu ostatnich trzydziestu lat w Polsce usługi kurierskie zyskały ogromną popularność. Składa się na to kilka głównych czynników.

Po pierwsze tradycyjne usługi pocztowe przez długi czas nie nadążały za realiami zmieniającego się rynku, co otworzyło drogę dla firm kurierskich. Po drugie wielu polaków przebywa na stałe albo sezonowo za granicą, co również znacznie zwiększa zapotrzebowanie na tego rodzaju usługi.

Jak działa broker kurierski?

Przede wszystkim należy odpowiedzieć sobie na pytanie o to, czym się zajmuje i jak działa broker kurierski. Jest to swego rodzaju pośrednik, przy pomocy którego można zamówić usługę u właściwej firmy kurierskiej. Warto pamiętać, że sam broker niczego nie przewozi, zajmuje się wyłącznie organizacją przewozu. Większość firm tego rodzaju udostępnia swoim klientom serwis internetowy, za pośrednictwem którego nadać można paczkę do niemal dowolnego miejsca na świecie. Zamawiając przesyłkę, wybiera się jej rodzaj, wymiary, ale również firmę, która dostarczy paczkę pod wskazany adres. Za przesyłki płaci się bezpośrednio u brokera – zwykle za pomocą popularnych serwisów transakcyjnych. Jedyny kontakt z firmą przewozową polega na przekazaniu paczki w umówionym czasie kurierowi. Jednym z większych brokerów kurierskich jest firma https://www.kuriernet.pl/.

Dlaczego warto zdecydować się na usługi brokera?

Zapewne wielu osobom już w tym momencie zapaliła się w głowie ostrzegawcza lampka. Przecież jeżeli broker jest pośrednikiem, to na pewno przesłanie przy jego pomocy paczki musi być droższe! Nic bardziej mylnego. Jak to możliwe. Należy zrozumieć, że broker, który pośredniczy w zlecaniu przewozów ogromnych ilości paczek, jest dla większości firm kurierskich jednym z kluczowych klientów, na stratę którego firmy te nie mogą sobie po prostu pozwolić. W związku z tym może wynegocjować dla siebie o wiele korzystniejsze warunki – zarówno pod względem cen, jak i dostępności poszczególnych usług. Dlatego też swoim klientom może zaoferować cenę niższą niż sama firma kurierska. Co zyskują na tym firmy kurierskie? Wbrew pozorom również sporo. Przede wszystkim wielu klientów decyduje się na wysyłanie paczki kurierem wyłącznie dlatego, że dzięki pośrednictwu brokera usługi takie są o wiele tańsze. Prawdopodobnie większość firm raczej zmniejszyłaby swoje dochody, niż zwiększyła, gdyby zaprzestała współpracy z brokerami. Z punktu widzenia klienta zamawianie usługi przez brokera oznacza cztery rzeczy. Pierwszą z nich jest niższa cena, a drugą możliwość skorzystania z usług normalnie niedostępnych dla klientów indywidualnych, na przykład odbioru paczki z domu we wskazanych godzinach. Kolejnymi plusami są śledzenie przesyłek i możliwość skorzystania z usług różnych firm na jednej stronie – znacznie zwiększa to wygodę, zwłaszcza kiedy z usług kurierskich korzysta się często.

(artykuł sponsorowany)