Wielkimi krokami zbliżają się ferie zimowe. Zapewne już niejedna rodzina zastanawia się gdzie pojechać. Może Szczyrk? Może Zakopane? Albo Karpacz? Wszystkie powyższe propozycje są bardzo ciekawe, warto jednak wiedzieć, że tak popularne kurorty są zwykle bardzo zatłoczone.

Ciężko znaleźć wolne miejsca na stoku, w restauracji i punktach noclegowych. No i jest drogo. W mniejszych miejscowościach za podobne pieniądze możecie mieć dużo wygodniej.

A może jednak Tylicz?

Dla czytelników naszego portalu przyszło zaproszenie od właścicieli Willi u Marty w Tyliczu niedaleko Krynicy – Zdroju. Ponieważ oferta wydaje się być ciekawa postanowiliśmy sprawdzić na co można tam liczyć.

Willa oferuje pokoje i apartamenty wygodne i ładnie urządzone. Stok jest niemal dosłownie za progiem. Nie trzeba więc tracić czasu i pieniędzy na dojazd i parkingi. Miejsce jest przyjazne dzieciom. Mogą bez przeszkód przyjeżdżać całe rodziny. Na najmłodszych gości czeka miedzy innymi specjalnie przygotowana sala zabaw, a także specjalne warsztaty z góralami. Starszych może ucieszyć sauna albo jacuzzi.

Więcej informacji w temacie znajdziecie na stronie https://willaumarty.com.pl/

Atrakcje turystyczne w pobliżu

Nie samymi nartami człowiek żyje. jeśli będziecie chcieli zrobić sobie dzień przerwy w szusowaniu to warto wybrać się na wycieczkę po okolicy. na przykład do Krynicy, gdzie czeka na chętnych gigantyczna wieża widokowa, kolejka linowa na Jaworzynę Krynicką, Muzeum Zabawek, Muzeum Nikifora, kolejka na Górę parkową i wiele innych atrakcji.

Jeśli pojedziecie w drugą stronę to po kilu kilometrach znajdziecie się na Słowacji. Tam warto zobaczyć piękne Stare Miasto w Bardejowie wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Blisko jest również do Muszyny – Zdroju. Natomiast w samym Tyliczu warta obejrzenia jest zabytkowa łemkowska cerkiew i Sanktuarium Maryjne.

Co jeszcze warto wiedzieć o Tyliczu?

Tylicz, mimo iż jest niewielką miejscowością w przeszłości miał prawa miejskie. Obecnie to wieś, gdzie na stałe mieszka około 2 tysiące osób. Leży nieco na uboczu jest tu więc dużo spokojniej niż w głośnych słynnych kurortach. Mniejsze zatłoczenie na stokach pozwoli lepiej wykorzystać czas przeznaczony na tę frajdę.

(artykuł sponsorowany)