W ramach półmaratonu odbędą się V Mistrzostwa Polski Energetyków. Partnerem Mistrzostw jest Federacja Sportowa „Energetyk”. Swoją kategorię będą mieli również pracownicy oświaty, wystartują bowiem w III Mistrzostwach Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty.

V RAFAKO Półmaraton Racibórz już 1 września! Wzorem lat poprzednich, także i tym razem zorganizowane zostaną Mistrzostwa Polski Energetyków w Półmaratonie, jak również Mistrzostwa Polski Nauczycieli i Pracowników Oświaty – Niemal tradycyjnie już w trakcie raciborskiego półmaratonu odbędą się zmagania energetyków oraz osób związanych z oświatą.

Oprócz tego namawiamy wszystkich, którzy lubią biegać, a jeszcze nie dopisali się do listy startowej, aby zrobili to jak najszybciej! – zachęca Paweł Król, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Raciborzu. Zapisów dokonać można tutaj.

Już teraz należy przypomnieć, w pierwszą niedzielę września zawodnicy wystartują o godz. 10.00 z bieżni stadionu miejskiego w Raciborzu. Finiszować będą przy miasteczku biegowym, które zlokalizowane będzie przy raciborskim Aquaparku.

Podobnie, jak w roku ubiegłym Biuro Zawodów będzie mieścić się będzie w Aquaparku H2Ostróg w Raciborzu przy ul. Zamkowej 4. Tam już w sobotę (31 sierpnia) od godz. 16.00 do 20.00 odbędzie się weryfikacja zawodników, wydawanie pakietów zawodniczych wraz z numerami startowymi oraz zapisy (w przypadku wolnych miejsc). Natomiast dalsza weryfikacja i wydawanie numerów startowych odbywać się będzie od samego rana 1 września w godz. 7.00 – 9.00.

W przeddzień zawodów, dla wszystkich startujących przewidziano Pasta Party od godz. 16.00. Dla wszystkich pozostałych, którzy lubią ruch i aktywność na świeżym powietrzu organizatorzy zachęcają do udziału w bezpłatnych zajęciach „Fitness dla Zdrowia”, przygotowanych przez Akademię Fitness. Dla najmłodszych gry i zabawy z animatorami Stowarzyszenia Pracownia Przyszłości.

W dzień startu, atrakcji nie zabraknie. Bieg główny poprzedzi Mini RAFAKO Półmaraton Racibórz, czyli bieg charytatywny, na który zapisać można się tutaj. Im więcej osób wystartuje, tym większą pomoc otrzyma maleńka Zosia, która urodziła się z poważnym niedotlenieniem.

***
Autor tekstu: Magdalena Matusik/Adventure Media

V RAFAKO Półmaraton Racibórz odbędzie się w niedzielę, 1 września 2019 roku. Zawodnicy do pokonania będą mieli dokładnie 21 097,5 m ulicami Raciborza. Trasa posiada atest PZLA. Organizatorami przedsięwzięcia jest Miasto Racibórz, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Raciborzu, a sponsorem głównym firma RAFAKO S.A. W ramach imprezy odbędą się Mistrzostwa Polski Energetyków i bieg charytatywny. Półmaraton wpisuje się w projekt 4Biegu Racibórz.

Szczegóły dotyczące V RAFAKO Półmaraton Racibórz znajdują się na stronie internetowej: http://www.4biegiraciborz.pl/ oraz na oficjalnym Fanpage biegu: https://www.facebook.com/4biegiraciborz/ 

ZOBACZ TAKŻE