Czyste Powietrze w Pietrowicach Wielkich. Mieszkańcy będą mogli skorzystać z pomocy ekodoradcy - TerazRaciborz.pl

Czyste Powietrze w Pietrowicach Wielkich. Mieszkańcy będą mogli skorzystać z pomocy ekodoradcy

UG w Pietrowicach Wielkich     13.01.2020 18:36     Komentarze (1)

Instagram Skomentuj

W poniedziałek 13 stycznia w Urzędzie Gminy Pietrowice Wielkie nastąpiło uroczyste podpisanie porozumienia ws. wspólnej realizacji Programu Czyste Powietrze pomiędzy wójtem gminy, Andrzejem Wawrzynkiem a zastępcą prezesa Zarządu WFOŚiGW w Katowicach, Adamem Lewandowskim.

Priorytetem Programu Czyste Powietrze jest zmniejszenie, a nawet całkowite uniknięcie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń wprowadzanych do atmosfery.

Głównym celem programu jest wsparcie finansowe na wymianę starego kotła grzewczego, wymianę okien i drzwi, docieplenie domu bądź też instalację odnawialnych źródeł energii (kolektory słoneczne, fotowoltaika – w formie pożyczki).

Dzięki porozumieniu od 20 stycznia 2020 roku w urzędzie będzie możliwość składania wniosków o w/w dofinansowanie. Urzędnik nie tylko udzieli informacji na temat programu, ale także pomoże mieszkańcom wypełnić wniosek.

(UG w Pietrowicach Wielkich)

 
Komentarze (1)

  1. Artur  

    14.01.20 | 09:57

    Ten kto nie składał tego wniosku o „czyste powietrze” i nie musiał przejść tej całej papierkologii nie doceni jak wiele robi taki doradca. Ja polecam osobiście rozważyć zakup kotła pelletowego, ja właśnie na taki (eei pellets od kostrzewy) wymieniłem kopciucha i w końcu żyję – ani dokładać nie muszę co chwilę, ani przy tym chodzić rozpalać, wygaszać… cisza spokój i ciepło!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zapoznaj się z regulaminem
>