Jak zostało zapowiedziane podczas konferencji prasowej 24 października, prezydent Mieczysław Kieca poszukuje nowego współpracownika. Ma nim być zastępca prezydenta miasta, który byłby gotów objąć stanowisko w styczniu 2020 roku.

Praca na stanowisku zastępcy prezydenta miasta wymaga od chętnych podjęcia się tego wyzwania przede wszystkim wykształcenia wyższego oraz minimum sześć lat doświadczenia zawodowego. To podstawy formalne. Czego od kandydata oczekuje sam prezydent?

– Tu zwłaszcza możemy wymienić: dyspozycyjność, duża zdolność do nauki, wysokie umiejętności zarządzania zespołem pracowników oraz prowadzonymi projektami i zadaniami, umiejętność prowadzenia dialogu i negocjacji. Mój nowy zastępca w obszarze swoich zainteresowań zawodowych powinien mieć: inwestycje i budownictwo, architekturę miejską, ochronę środowiska i/lub transport. To bowiem kwestie, które będzie nadzorował, przystępując do pracy na tym stanowisku – wyjaśnia Mieczysław Kieca.

WAŻNE! Ustawowo zastępca prezydenta miasta, jak każdy pracownik samorządowy, musi być obywatelem polskim, mieć pełną zdolność do czynności prawnych oraz korzystać z pełni praw publicznych.

Subskrybuj nasz kanał w serwisie YouTube!

Pracownikiem samorządowym zatrudnionym na podstawie wyboru lub powołania może być osoba, która nie była skazana prawomocnym wyrokiem sądu za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe.

– Jeśli jesteś osobą, która spełnia powyższe kryteria i chciałabyś spróbować wymagającej, ale też niosącej ogrom satysfakcji pracy nad tworzeniem Wodzisławia Śląskiego, napisz do mnie. Swoje CV i dane kontaktowe wyślij na adres mojej skrzynki mailowej: m.kieca@wodzislaw-slaski.pl – zachęca prezydent Wodzisławia Śląskiego.

(Urząd Miasta w Wodzisławiu Śląskim)

ZOBACZ TAKŻE