Atrakcyjne oferty przez cały rok, możliwość skorzystania z opcji first i last minute, gwarantujących atrakcyjne ceny i rosnąca otwartość Polaków na nowe doświadczenia sprawiają, że w zagranicznych kurortach z roku na rok jest coraz tłoczniej.

Jeśli masz możliwość, skorzystaj z oferty biura podróży poza szczytem turystycznego sezonu. Co zyskasz, decydując się na urlop zimą? Gdzie szukać najlepszych opcji i jak zarezerwować wakacje w natłoku codziennych obowiązków? Sprawdziliśmy!

Biuro podróży – co musisz o nim wiedzieć, by wybrać najlepszą opcję?

Organizacja zimowego urlopu niczym nie różni się od organizacji tradycyjnych wakacji. Wybierasz biuro podróży, decydujesz się na konkretną ofertę i wnosisz wymaganą opłatę. O ile teoria brzmi banalnie, praktyka może okazać się nieco bardziej skomplikowana. Zwłaszcza że biuro podróży może być zarówno organizatorem turystyki, jak i agencją turystyczną. Czym różnią się pomiędzy sobą te pojęcia i czy mogą być stosowane zamiennie?

Organizator turystyki

Biuro podróży, będące organizatorem turystyki zajmuje się promocją i sprzedażą własnych usług turystycznych. W praktyce oznacza to, że touroperator samodzielnie tworzy i promuje konkretny produkt, czyli pakiet usług. Może to być wycieczka, pielgrzymka, wyjazd na szkolenie bądź konferencję, wycieczka szkolna lub integracyjna, a także – dłuższy turnus.

Agencja turystyczna

Biuro podróży, będące agencją turystyczną (jak na przykład biuro podróży SunCenter), działa w oparciu o umowy agencyjne z organizatorami turystyki i stale pośredniczy w zawieraniu umów pomiędzy organizatorami i klientami. Agencja turystyczna może działać w wyniku podpisania jednej lub wielu umów agencyjnych, dzięki czemu proponuje klientom szeroką ofertę korzystnych cenowo opcji, usług turystycznych i pakietów usług.

Jak zarezerwować wycieczkę? Sprawdź, jak działa dobre biuro podróży

W dobie Internetu zdecydowana większość usługodawców przenosi się do sieci. Nie ma w tym nic dziwnego – takie rozwiązanie sprawia, że bez względu na lokalizację, proponowana oferta jest dostępna dla maksymalnie szerokiego grona odbiorców. Nie inaczej jest w przypadku biura podróży. Decydując się na wakacje zimą, nie musisz na bieżąco odwiedzać kolejnych touroperatorów – wystarczy systematycznie śledzić aktualności w witrynie biura podróży SunCenter. Biuro działające jako agencja turystyczna, w jednym miejscu skupia najkorzystniejsze opcje wczasów.

Jakie korzyści zapewnia urlop zimą?

Wycieczki tropikalne i zagraniczne są dostępne w ofercie biura podróży przez cały rok. Przez cały rok możesz także polować na wczasy w opcji last minute lub jeśli planujesz urlop wcześniej, a nie lubisz spontaniczności – postawić na opcję first minute. Takie rozwiązanie pozwoli Ci zaoszczędzić już na starcie. Brzmi zachęcająco? Sprawdź, jakich jeszcze korzyści możesz się spodziewać, wybierając się na urlop zimą!

Szeroka oferta biura podróży

Decydując się na wczasy za pośrednictwem agencji turystycznej, niezależnie od pory roku, możesz wybierać kierunek wojaży spośród setek propozycji! Szeroka oferta biura podróży SunCenter skupia oferty wyłącznie renomowanych organizatorów turystyki.

Brak tłumów

Bez względu na kierunek, który wybierzesz, nie spodziewaj się tłumów. Zimą (oczywiście poza szczytem turystycznym, przypadającym o tej porze roku w okolicy świąt) na ulicach panują przyjemne pustki. Nie inaczej jest w przypadku plaż. Chociaż nie wszędzie da się swobodnie plażować, wszędzie możesz spędzać czas aktywnie, spacerując wzdłuż wybrzeża. Dodatkowo, zimą czeka na Ciebie bogata baza noclegowa. O tej porze roku z łatwością zarezerwujesz pobyt w luksusowym hotelu.

Niskie ceny i duża dostępność atrakcji

Chłodniejsze miesiące to również niższe ceny i wciąż czekające na zwiedzających atrakcje. Poza sezonem turystycznym komfortowo zwiedzisz muzea, skorzystasz z oferty aqua parków i parków rozrywki, odwiedzisz oblegane latem miejsca i zachwycisz się zapierającymi dech w piersiach krajobrazami w całej ich okazałości.

Wciąż wysokie temperatury

Zima w Polsce wcale nie oznacza zimy w innych zakątkach świata. Chociaż trudno w to uwierzyć, kiedy słupki rtęci spadają poniżej 10 stopni Celsjusza, w Grecji, Turcji albo Tunezji wędrują naprawdę wysoko! Nie inaczej jest na Wyspach Kanaryjskich, w Izraelu albo Meksyku. Wiedzą o tym zarówno organizatorzy turystyki, jak i agenci turystyczni – to dlatego biura podróży proponują ciekawą ofertę przez cały rok!

(artykuł sponsorowany)