Już 5 września wielkie planszówkowe święto w Raciborzu! Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna zaprasza na II Raciborski Festiwal Gier Planszowych – okazję do wspólnej zabawy dla graczy w każdym wieku… w tym roku w wersji plenerowej!

Festiwal odbędzie się w sobotę 5 września na podwórku biblioteki przy ul. Kasprowicza 12. Festiwal rozpocznie się o godz. 11.00 i potrwa do godz. 18.00.

Do dyspozycji uczestników będą gry planszowe ze zbiorów biblioteki, wśród których znaleźć można zarówno tytuły kultowe jak i nowości, gry lekkie i zabawne oraz cięższe, wymagające pozycje.

Przygotowane będą także prezentacje wybranych gier, na pragnących rywalizacji czekać będzie rodzinny turniej DOBBLE z nagrodami a dzieci ucieszą się na pewno z CHIŃCZYKA GIGANTA i dużych warcabów.

PROGRAM:
11:00 Otwarcie Festiwalu
12:00 Turniej rodzinny DOBBLE
13:00 Prezentacja gier „Zeus” i „No co tam?”
14:00 Prezentacja gry „Talisman”
15:00 Prezentacja gry „Brzdęk”
16:00 Prezentacja gry „Scythe”
17:00 „Uwolnienie” gier (możliwość wypożyczania do domu)
18:00 Zakończenie Festiwalu

W celu zapewnienia bezpieczeństwa sanitarnego w trakcie Festiwalu, organizatorzy przypominają o konieczności zakrywania ust i nosa przez uczestników wydarzenia, chyba że zostanie zachowana odległość nie mniej niż 2 m od innych osób.

– Ze względów organizacyjnych prosimy również o wcześniejsze zapisy osobiście w bibliotece przy ul. Kasprowicza 12 lub telefonicznie pod nr tel. 32 415 37 24 w.27 – mówi Magdalena Pordzik-Paskuda z Działu Promocji MiPBP w Raciborzu.

(oprac. wk, źródło: MiPBP w Raciborzu)

ZOBACZ TAKŻE