Nawet 5 lat więzienia grozi 30-latkowi podejrzanemu o znęcanie się psychiczne i fizyczne nad swoją partnerką i członkami jej rodziny.

O niebezpiecznej sytuacji zagrażającej życiu i zdrowiu pewnej rodziny kuźniańscy policjanci dowiedzieli się we wtorek 25 lutego. Wtedy to dyżurny raciborskiej komendy otrzymał telefoniczne zgłoszenie, z którego wynikało, że w miejscowości Babice młody mężczyzna grozi podpaleniem drzwi wejściowych do domu swojej konkubiny.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Instagramie! 

Sytuacja ta zagraża życiu i zdrowiu domowników. Niezwłocznie na interwencję skierowany został patrol z kuźniańskiego komisariatu policji, który na miejscu nie zastał agresora. Sprawa została przekazana do rozpoznania dzielnicowemu, który w rozmowie z poszkodowaną ustalił, że w jej domu dochodzi do przemocy psychicznej i fizycznej. Od poszkodowanej zostało przyjęte zgłoszenie dotyczące przestępstwa.

– Z zeznań pokrzywdzonej wynikało, że 30-letni oprawca znęcał się psychicznie i fizycznie nad nią i członkami jej rodziny. Do przestępstwa doszło w okresie od sierpnia 2018 roku do 25 lutego 2020 roku – informuje rzecznik KPP w Raciborzu, kom. Mirosław Szymański.

Po wysłuchaniu kobiety oraz innych świadków, policjanci podjęli decyzję o zatrzymaniu oprawcy. Agresor został zatrzymany w godzinach popołudniowych 27 lutego.

Subskrybuj nasz kanał w serwisie YouTube!

Po spędzonej nocy w policyjnym areszcie, od śledczych usłyszał zarzuty. W piątek 28 lutego raciborski sąd, na wniosek kuźniańskich śledczych i prokuratora podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu 30-latka. Teraz domowemu oprawcy grozi nawet 5 lat pobytu w więzieniu.

(oprac. wk, źródło: KPP w Raciborzu)

Nie przegap najważniejszych artykułów!
Kliknij OBSERWUJ TerazRaciborz.pl na Google News!

ZOBACZ TAKŻE: