Antoni Koćwin sięgnął po tytuł mistrza Polski w zapasach klasycznych w kategorii wiekowej do lat 15. To wyjątkowy sukces dla młodego sportowca oraz powód do dumy dla jego klubu MKZ „UNIA” Racibórz i całej społeczności sportowej.

Zawody mistrzostw Polski odbywały się w dniach 8-10 marca w Janowie Lubelskim. Antoni w imponującym stylu pokonał pięciu rywali, w drodze do finału stanął naprzeciwko Macieja Gryni z Sobieskiego Poznań. To starcie miało szczególne znaczenie, gdyż wcześniej Antoni doznawał porażek w pojedynkach z Grynią na różnych turniejach. Tym razem jednak Koćwin okazał się lepszy, pokonując swojego rywala i zapewniając sobie tytuł mistrza Polski.

Antoni Koćwin z mistrzostwem Polski i awansem na ME w Grecji

Wywalczenie mistrzowskiego tytułu to nie tylko ogromny sukces dla Antoniego, ale również otwarcie nowych drzwi na arenie międzynarodowej. Jego zwycięstwo gwarantuje mu kwalifikację na mistrzostwa Europy, które odbędą się w maju tego roku w Grecji! To ogromna szansa dla młodego zapaśnika, aby reprezentować Polskę i rywalizować z najlepszymi zawodnikami z całego kontynentu.

Warto także wspomnieć o osiągnięciach innych zawodników naszej szkoły na mistrzostwach Polski. Sebastian Koch zajął siódme miejsce w kategorii wagowej do 38 kg, Bartosz Lewandowski uplasował się na czternastym miejscu w tej samej kategorii, a Tymon Kremer zdobył dziewiąte miejsce w kategorii wagowej do 41 kg. Dodatkowo, Dawid Wańdoch zajął ósme miejsce w kategorii wagowej do 44 kg, a Natan Kitel szesnaste w tej samej kategorii. Oskar Kaletka zajął dwunaste miejsce w wadze 48 kg, Dominik Siemiątkowski szesnaste w tej samej kategorii, a Bartosz Rutkowski osiemnaste w wadze 57 kg.

Trenerami Antoniego są Dawid Ersetic, Mateusz Wanke i Piotr Żurawik.

(źródło: ZSOMS w Raciborzu)