Andrzej Stasiuk, prozaik i eseista, laureat licznych nagród literackich, będzie gościem Biblioteki w Raciborzu. Spotkanie odbędzie się 11 czerwca o godzinie 18.00 w Bibliotece przy ul. Kasprowicza 12 i jest częścią trasy promocyjnej jego najnowszej książki. W wydanej w maju tego roku „Rzece dzieciństwa” autor podróżuję wzdłuż Bugu, myśląc o granicach, wojnie, uchodźcach oraz spotyka duchy z dzieciństwa.

Andrzej Stasiuk (ur. 1960) – prozaik i eseista. Urodził się w Warszawie, od lat mieszka w Beskidzie Niskim. Autor książek „Mury Hebronu”, „Dukla”, „Opowieści galicyjskie”, „Dziewięć”, „Jadąc do Babadag”, „Taksim”, „Dziennik pisany później”, „Grochów”,
„Nie ma ekspresów przy żółtych drogach”, „Wschód”, „Osiołkiem”, „Kroniki beskidzkie i światowe”, „Przewóz” i innych. Interesuje się szeroko pojętą tematyką „zza wschodniej granicy”. Jest jednym z autorów wydanej przez Wydawnictwo Czarne książki „Zwrotnik Ukraina”.

11 czerwca, godz. 18.00 – Biblioteka, ul. Kasprowicza 12

Zapraszamy! Informacje o wszystkich wydarzeniach w Bibliotece: www.biblrac.pl 

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Welcome – Library for Everyone” dofinasowanego z funduszy Ambasady i Konsulatu USA w Polsce.

(źródło: MiPBP w Raciborzu)