Powszechny dostęp do Internetu to korzyści również dla osób zajmujących się uprawą roli czy hodowlą zwierząt. Dzięki niemu mają oni dostęp do najnowszej wiedzy, a informacje są na bieżąco aktualizowane. Aby odpowiedzieć na zapotrzebowanie rolników w tym zakresie, powstają strony internetowe, zawierające informacje dedykowane dla branży rolniczej.

Portalem, który zapewnia dostęp do nowoczesnej wiedzy i rozwiązań cyfrowych dla rolników, jest agronomist.pl. Sprawdź, dlaczego warto regularnie odwiedzać tę stronę.

Portal rolniczy agronomist.pl — aktualna wiedza i nowoczesne aplikacje.

Ten innowacyjny portal to źródło fachowej wiedzy, a także rzetelnych analiz dotyczących gospodarki rolnej w skali mikro i makro. Sprawdzisz tu przykładowo:

  •       ceny zbóż na giełdzie MATIF,
  •       prognozy dotyczące wielkości zbiorów,
  •       informacje na temat na aktualnie trwających naborów wniosków, dotacji i dopłat itp.

Poza informacjami znajdziesz tu również specjalnie stworzone dla rolników programy i aplikacje, które ułatwiają planowanie najważniejszych czynności na polu czy zarządzanie gospodarką rolną. Programy te korzystają z najnowszych zdobyczy technologicznych, takich jak satelitarny podgląd pól czy numeryczna prognoza pogody dla konkretnego, niewielkiego obszaru gospodarstwa.

Cyfrowe narzędzia dla na portalu rolniczym agronomist.pl

Nowoczesne narzędzia cyfrowe na portalu rolniczym agronomist.pl, dla ułatwienia wyboru, pogrupowane zostały w cztery kategorie.

  1. Optymalizujące — np. program SatAgro do satelitarnego monitoringu pól.
  2. Finansowe — np. narzędzie do łatwego sprawdzania cen produktów rolnych w skupach.
  3. Obliczeniowe — np. kalkulator zużycia azotu.
  4. Informacyjne — np. cyfrowa pogoda dla konkretnych gospodarstw rolnych.

Z niemal wszystkich aplikacji można skorzystać po założeniu i zalogowaniu się na bezpłatne konto na portalu. Część z nich dostępna jest dla klientów banku — partnera serwisu.

Portal rolniczy agronomist.pl to serwis oferujący wiedzę i narzędzia, wspomagające pracę w gospodarstwie rolnym. Sprawdź, które funkcjonalności ułatwią planowanie działań i monitorowanie kondycji upraw również Tobie.

(artykuł sponsorowany)