W Urzędzie Miasta odbyło się robocze spotkanie dotyczące organizacji 21. edycji Pływadła. W tym roku na uczestników i obserwatorów tego wydarzenia czeka sporo zmian.

Pierwszą z nich jest miejsce startu Pływadła, a będzie to zejście przy moście nad kanałem Ulga na ul. Rybnickiej. Tegoroczna edycja tego flagowego w kalendarzu raciborskich imprez wydarzenia, będzie miała bardziej atrakcyjną dla mieszkańców i wodniaków oprawę, a to dzięki deklarowanemu przez Urząd Marszałkowski wsparciu finansowemu.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Instagramie! 

W spotkaniu oprócz m. in. przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego, Wód Polskich, Kędzierzyna-Koźla, udział wziął także przedstawiciel Związku Gmin i Powiatów Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego. Subregion z końcem ubiegłego roku przyjął nową markę turystyczną: „Kraina Górnej Odry”.

W związku z tym zaplanowano szereg działań promocyjnych mających na celu rozpropagowanie nowo powstałej marki, a Pływadło ma szansę stać się jednym z rozpoznawalnych wydarzeń  całego Subregionu.

Subskrybuj nasz kanał w serwisie YouTube!

O szczegółach mówili podczas spotkania główni organizatorzy i partnerzy wydarzenia ze Stowarzyszeniem „Rzeki Dzielą – Odra Łączy” Bronisława Piróga oraz prezydentem Dariuszem Polowym na czele.

21. Pływadła wystartują 20 czerwca, jako atrakcja Dni Raciborza. Szykujemy bogaty program – będziemy Was o nim na bieżąco informować.

(oprac. wk, źródło: UM w Raciborzu)

ZOBACZ TAKŻE