Wszywka alkoholowa to tabletka do implantacji podskórnej.

Wbrew powszechnej opinii alkoholizm to ciężka choroba, która dosięga nie tylko organizm, ale przede wszystkim umysł osoby chorej. Chorobę alkoholową należy leczyć w specjalistycznie przystosowanych do tego placówkach, gdyż samodzielne próby wyzdrowienia nie gwarantują odzyskania 100% zdrowia, zwłaszcza psychicznego. Terapia alkoholowa składa się z wielu etapów oraz metod stosowanych indywidualnie dla każdego pacjenta, jednak bardzo dużą rolę w każdym leczeniu odgrywa psychoterapia. Sesje indywidualne oraz grupowe mają za zadanie uświadomić alkoholika, że jest chory oraz nauczyć go, jak żyć z chorobą i nie sięgać po alkohol.

W trakcie leczenia alkoholowego pomocną metodą jest wszywka alkoholowa Esperal. Pozwala ona na zachowanie trzeźwości przez wiele miesięcy, dzięki czemu osoba uzależniona może skutecznie wejść w dalsze etapy terapii.

Esperal – co się stanie gdy wypijesz alkohol?

Wszywka alkoholowa Esperal hamuje prawidłowe funkcjonowanie enzymu odpowiedzialnego za metabolizm alkoholu etylowego we krwi człowieka. Oznacza to, że osoba, która ma wszytą wszywkę i napije się alkoholu, musi liczyć się z nieprzyjemnymi konsekwencjami, które pojawiają się już po 10-15 minutach. Pojawiają się objawy przypominające zatrucie alkoholowe i są to:

  • ogólne osłabienie organizmu;
  • odczuwanie lęku i niepokoju;
  • zawroty i silne bóle głowy;
  • bóle brzucha i wymioty;
  • uderzenia gorąca, skoki ciśnienia, pocenie się;
  • kołatanie serca.

Są to objawy, które występują po spożyciu niewielkiej ilości alkoholu etylowego. Należy jednak wiedzieć, że wypicie większej ilości alkoholu może wiązać się z jeszcze poważniejszymi konsekwencjami, takimi jak: uszkodzenia wątroby i nerek, utrata przytomności, zawał serca, ślepota, a nawet śmierć. Esperal nie daje o sobie znać, jeżeli nie wykryje alkoholu w ciele pacjenta, dlatego nie należy obawiać się tych wszystkich objawów przy zachowaniu abstynencji.

Esperal – czy wszywka alkoholowa jest bezpieczna?

Jeżeli zabieg wszycia wszywki alkoholowej przeprowadzony jest w specjalistycznym gabinecie (takim jak https://esperallodz.com/) przez doświadczonego i odpowiednio przygotowanego do tego lekarza, zabieg jest jak najbardziej bezpieczny. Dodatkowo, jeżeli u pacjenta nie wykryto żadnych przeciwwskazań i zachowuje on pełną abstynencję w trakcie działania Disulfiramu w ciele, powiedzieć można, że nie odczuje on żadnego skutku ubocznego przez cały czas jego działania. 

Dlaczego Esperal Łódź jest tak skuteczny?

Wszywka alkoholowa zaliczana jest do metod leczenia awersyjnych. Oznacza to, że jej działanie wywołuje u osoby uzależnionej wstręt albo strach przed alkoholem, co skutecznie pozwala mu zachować abstynencję.

Wszywka alkoholowa skutecznie wspiera leczenie alkoholizmu poprzez wymuszenie u pacjenta abstynencji, co z kolei pozytywnie przekłada się na dalsze etapy leczenia.

Gdzie się implantuje wszywkę alkoholową?

Zabieg wszycia wszywki alkoholowej powinien odbyć się tylko w sprawdzonym miejscu, które specjalizuje się w tego typu zabiegach. Decyzja o zaszyciu się w podejrzanym miejscu, które nie może potwierdzić autentyczności leku certyfikatem, a czystość wzbudza nasze wątpliwości, to ryzyko niebezpieczeństwa dla naszego zdrowia, a nawet życia! Jak wygląda zabieg oraz gdzie umieszcza się wszywkę alkoholową?

Wszycie wszywki alkoholowej to zabieg z zakresu mikrochirurgii, który trwa około 30 minut i jest w pełni bezbolesny oraz bezpieczny dla pacjenta. Tabletki z lekiem umieszcza się głęboko pod skórą, tuż przy mięśniu, po to by było to wygodne dla pacjenta oraz by nie mógł od samodzielnie usunąć tabletek. Wszywkę umieszcza się najczęściej na pośladku, jednak można wykonać zabieg, umieszczając tabletki w okolicy łopatki.

Warto mieć na uwadze, że zabieg umieszczenia tabletek z Disulfiramem może zostać przeprowadzony tylko za zgodą pacjenta, którą gabinet uzyskuje na piśmie. Niezgodne z prawem jest umieszczanie wszywki bez zgody osoby uzależnionej.

Wszywka alkoholowa – jak długo działa Esperal?

Esperal działa od razu po umieszczeniu jej w ciele pacjenta. Jak długo działa Disulfiram uwalniany do krwiobiegu?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, jednak producent podaje, że tabletki uwalniają substancję czynną od 8 do nawet 12 miesięcy. Dokładnie czas trwania Esperalu w ciele człowieka to kwestia indywidualna, zależna od masy ciała, wieku, płci, stanu zdrowia oraz od siły uzależnienia alkoholowego. Reakcja disulfiramowa natomiast pojawia się już po 10-15 minutach od spożycia alkoholu etylowego.

Co wyklucza z zabiegu wszywki alkoholowej?

Wszywka alkoholowa Esperal nie może zostać umieszczona w ciele pacjenta, jeśli lekarz wykryje jakiekolwiek z poniższych przeciwwskazań:

  • uczulenie na Disulfiram oraz inne składniki wszywki;
  • niewydolność serca lub niewydolność krążeniowa;
  • nadciśnienie tętnicze, które nie poddaje się leczeniu;
  • ciąża i okres karmienia piersią;
  • niektóre zaburzenia psychiczne (psychozy, stany depresyjne);
  • choroby nerek oraz wątroby;
  • zawały serca przebyte w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

Wskazania do zabiegu zaszycia

Wszywka alkoholowa Esperal jest zabiegiem, dzięki któremu chory może wspomóc swoje leczenie alkoholowe. Kiedy warto zdecydować się na zabieg?

Każda osoba, która czuje, że ma problem z alkoholem i próbuje poszukać pomocy, może zdecydować się na pomoc w postaci wszywki alkoholowej. Wskazaniem do zabiegu może być również świadomość alkoholika, że sam ma w sobie za mało samozaparcia oraz dyscypliny, by nie spożywać alkoholu. Esperal będzie w takim przypadku skutecznym strażnikiem abstynencji osoby chorej, a co za tym idzie, będzie ona mogła w pełni korzystać z kolejnych form leczenia swojego uzależnienia. 

Wszywka alkoholowa to pomoc nie tylko na początku leczenia – jeżeli chory poczuje, że potrzebuje tego rodzaju pomocy, może zdecydować się na zabieg w każdym momencie trwania leczenia.

Dlaczego warto zdecydować się na implantację wszywki alkoholowej?

Wszywka alkoholowa Esperal budzi wiele kontrowersji w świecie terapeutów zajmujących się uzależnieniem od alkoholu. Ma wielu zwolenników, ale również grono przeciwników, którzy uważają, że jej działanie jest nieetyczne i nie zmienia w zdrowy sposób podejścia do alkoholu, a jedynie wywołuje lęk przed nim.

Niezależnie od opinii, fakty są niezaprzeczalne – leczenie z wszywką alkoholową jest o wiele skuteczniejsze niż leczenie bez jej wykorzystania. Dlatego też warto zdecydować się na umieszczenie wszywki alkoholowej w swoim ciele, by mieć dodatkowe wsparcie w leczeniu swojej ciężkiej choroby. Poczucie, że wszywka znajduje się w organizmie i po napiciu się wywoła nieprzyjemne skutki uboczne, skutecznie odstrasza od sięgnięcia po kieliszek. W późniejszych miesiącach głód alkoholowy będzie mniejszy, a stronienie od alkoholu dużo prostsze.

Jeżeli czujesz, że masz problem z alkoholem i chcesz poszukać pomocy, nie zwlekaj i już dziś skontaktuj się z naszym gabinetem https://esperallodz.com/. Pomożemy Ci wyjść z uzależnienia od alkoholu i odzyskać kontrolę nad swoim życiem! Zapewniamy pełen profesjonalizm, przyjazną atmosferę oraz pełną dyskrecję!

(artykuł sponsorowany)