Najtrudniej jest zacząć, a największe bariery tworzymy sami w głowach. Michał Woroch, podróżnik i fotograf udowadnia swoimi wyprawami, że dzięki ciężkiej pracy i determinacji każdy może wyruszyć w podróż do najdalszych krańców świata. Na przekór ograniczeniom fizycznymi i mentalnymi. 7 czerwca będzie gościem Biblioteki w Raciborzu. 

Plan wydawał się prosty. W 2021 roku Michał Woroch i Bartosz Mrozek postanowili pokonać 200 km trasy Annapurna Circuit, kultowego nepalskiego trekkingu który co roku przemierzają wędrowcy z całego świata. Woroch i Mrozek poruszają się na wózkach, na wyprawę w Himalaje skonstruowano specjalne łaziki elektryczne dzięki którym obaj podróżnicy mogli zdobywać kolejne kilometry wysokogórskiego szlaku. W Bibliotece Michał Woroch opowie o tym co podczas tej wyprawy okazało się największym wyzwaniem, nie zabraknie również zdjęć i opowieści z Dachu Świata. 

Michał Woroch – podróżnik, fotograf. Laureat wielu nagród, w tym m.in. nagrody Kolosy 2019 w kategorii Wyczyn Roku przyznawanej przez Kapitułę Kolosów oraz Travelery 2018 w kategorii Podróż Roku. Wydawca i autor książki Krok po kroku. Z Ziemi Ognistej na Alaskę. Absolwent grafiki projektowej na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Uznany jednym ze 100 najbardziej wpływowych Polaków z niepełnosprawnością. Organizator projektów podróżniczo-fotograficznych, w ramach których dotarł między innymi do Mongolii, Indii, na Spitsbergen i do większości państw obu Ameryk. Relacje i zdjęcia z jego podróży ukazały się w polskiej oraz zagranicznej prasie, między innymi w takich tytułach jak: National Geographic, Adventure Journal, Explorersweb, Traveler, Podróże, Globetrotter, Zwierciadło i Duży Format.

7 czerwca, godz. 18.00
Biblioteka, ul. Kasprowicza 12

(źródło: MiPBP w Raciborzu)