Nowy zarząd spółki podjął działania mające na celu ponowne uruchomienie sprawy odszkodowawczej i w rezultacie skuteczne odzyskanie pieniędzy.

Podczas zeszłorocznego wystąpienia na sesji Rady Miasta Racibórz, prezes Wodociągów Raciborskich, Michał Ziółkowski (na zdjęciu) przestawił audyt finansów spółki, którą zarządza.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Instagramie! 

Przypomnijmy, że od czerwca 2019 r. w Wodociągami kieruje nowy zarząd. Kontynuujemy wątek odszkodowania, poruszany na wspomnianej sesji.

Sprawa braku odszkodowania po awarii w oczyszczalni ścieków w kwietniu 2018 roku była poruszana w 2019 roku na listopadowej sesji rady miejskiej. Prezes Michał Ziółkowski poinformował wówczas, że pomimo upływu kilkunastu miesięcy od awarii oczyszczalni ścieków spółka nie otrzymała należnego odszkodowania.

Subskrybuj nasz kanał w serwisie YouTube!

Dodał również, że ubezpieczyciel zawiadomił spółkę, że z powodu braku uzupełnienia ze strony Spółki istotnych dokumentów kieruje sprawę bezterminowo ad acta.

– Z satysfakcją informujemy, że udało się uzyskać odszkodowanie za awarię w oczyszczalni ścieków z kwietnia 2018 roku w kwocie 62 tys. zł – podaje Urząd Miasta w Raciborzu.

(oprac. wk, źródło: UM w Raciborzu)

Nie przegap najważniejszych artykułów!
Kliknij OBSERWUJ TerazRaciborz.pl na Google News!

ZOBACZ TAKŻE: