Objazdowy Festiwal Teatralny pt. „Teatr na ugorze” już 22 sierpnia o godzinie 15:00 w Babicach, a dokładnie na boisku LKS „Sparta” przy ulicy Wiejskiej 68, które będzie pełniło rolę sceny teatralnej.

Na trawie niczym na deskach scenicznych zaprezentują się teatry z Lądka-Zdroju, Supraśla, Kleszczeli, Rzeszowa i Jastrzębia-Zdroju, które przeniosą widzów w świat baśni, fantazji, legend i niezwykłych opowieści. Muzycznie całość uświetni występ Pawła Pawlika- barda grającego na akordeonie. Nie zabraknie również warsztatów teatralnych i taneczno- muzycznych, będą tańce, hulańce i swawole.

Ideą „Teatru na ugorze” jest pokazanie kultury w przestrzeniach kompletnie do tego nie przystosowanej, a skierowanej do osób ,które na co dzień mają ograniczony dostęp do kultury.

Na Festiwal Teatru Objazdowego zapraszamy całe rodziny, babcie, dziadków, ciocie i znajomych, ponieważ impreza jest skierowana do wszystkich grup wiekowych. Wstęp jest bezpłatny po wcześniejszym odbiorze wejściówek w GCK w Nędzy, ul. Strażacka 2.

Pomysłodawcą imprezy jest Fundacja Harmonicznego Chaosu z siedzibą w Pstrążnej. Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury.

(oprac. wk, źródło: GCK w Nędzy)