Śląski Związek Piłki Nożnej zaprasza do udziału w Dniach Talentów, które rozpoczynają się w Podokręgach 4 marca 2024 roku.

Zaproszenia kierujemy przede wszystkim do mniejszych ośrodków piłkarskich, ale na Dni Talentów w Podokręgach zapraszamy oczywiście każdego chętnego – chłopców i dziewczynki z rocznika 2013 i młodsi oraz 2012 wraz z opiekunem.

Po Dniach Talentów w 15 lokalizacjach w 12 Podokręgach Śląskiego Związku Piłki Nożnej, będą prowadzone bezpłatne zajęcia dla chłopców i dziewczynek z rocznika 2013 i młodsi oraz 2012.

Podczas edycji wiosennej sezonu 2023/24 oprócz cyklicznych treningów w lokalizacjach będą również odbywały się mecze kontrolne i miniturnieje na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

Szczegółowe informacje na stronie Śląskiego Związku Piłki Nożnej.

Czym jest Śląska Akademia Piłkarska – ŚLAP?

Pod okiem wykwalifikowanego sztabu szkoleniowego Śl. ZPN i zgodnie z najnowszymi trendami w szkoleniu młodzieży – na Stadionie Śląskim trenuje grupa około 60 zawodników z mniejszych ośrodków piłkarskich.

Zobaczcie koniecznie opinie uczestników projektu Śląskiej Akademii Piłkarskiej z pierwszego naboru z rocznika 2010. To najlepsza rekomendacja naszego projektu. Rodzice i młodzi piłkarze mówią zgodnie – strzał w 10-tkę i świetna szansa na rozwój! A wszystko zaczęło się od udziału w Dniach Talentów.

Pomysł Śląskiej Akademii Piłkarskiej zrodził się w głowie Prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryka Kuli, który sam pochodzi z małej miejscowości Wola pod Pszczyną. Przez wiele lat pracy działacza piłkarskiego Wiceprezes PZPN obserwował młodych adeptów piłkarskiego rzemiosła, z których wielu nie miało szansy dostać się do klubów.

Ideą wyrównania szans piłkarzy z małych miejscowości udało się „zarazić” Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego, Prezesa Stadionu Śląskiego Jana Widerę, Rektora Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach prof. dr hab. Grzegorza Jurasa, a także Prezesa Zarządu firmy FASING S.A. Zdzisława Bika.

Dzięki wsparciu tych instytucji i firmy możemy szkolić młodych piłkarzy.

– Mam nadzieję, że właśnie dzięki tej inicjatywie rośnie nowy Lewandowski, bo to obecnie najpopularniejszy polski piłkarz, albo przyszły Lubański, bo to nazwisko dziadkowie i rodzice obecnych dzieci także na pewno dobrze pamiętają – podkreśla Prezes Henryk Kula.

Więcej informacji o projekcie Śląskiej Akademii Piłkarskiej znajdziecie w dedykowanych poszczególnym rocznikom zakładkach na stronie slzpn.pl.

Projekt Śląskiej Akademii Piłkarskiej – ŚLAP jest dofinansowany z budżetu samorządu Województwa Śląskiego.

(tekst i zdjęcie: ŚlZPN)