Minął tydzień naszej nowej akcji #KULTURAzDostawąDoDomu. Co mogliście i dalej możecie znaleźć na naszym facebooku oraz na stronie RCK?

Oto krótki przewodnik po poprzednim tygodniu:

Pojawił się kolejny odcinek Nadzwyczajnego Klubu Płytowego, w którym znalazła się grupa JETHRO TULL i utwór A New Day Yesterday. Więcej TUTAJ 

Od czwartku, 16 kwietnia, w miejscach publicznych musimy nosić maseczki. RCK nie próżnuje i postanowiło uszyć je samemu! Oprócz tego, udostępniliśmy filmik, na którym pokazano jak samodzielnie taką maseczkę uszyć. Czytaj TUTAJ 

Do akcji noszenia masek przyłączyli się również członkowie Zespołu Pieśni i Tańca STRZECHA. Musimy przyznać, że wyglądają wspaniale! Szczegóły TUTAJ

Rozpoczynamy nowy cykl postów o utalentowanych raciborzanach lub osobach związanych z  miastem, które oprócz Raciborza, łączy przede wszystkim kultura. Pierwsza osoba już dziś na facebooku i stronie www.rck.com.pl. Nie możecie tego przegapić!

Przypomnieliśmy film „Z kamerą po Brzeziu znanym i nieznanym”, który powstał w ramach projektu Raciborskiego Centrum Kultury „Raciborskie Dzielnice Kultury”. Pomysłodawczynią filmu była Joanna Kwiatkowska-Starzyk. Za reżyserie odpowiadał Adrian Szczypiński. Więcej TUTAJ

Ponad dwa lata temu pracownicy oraz wychowankowie Raciborskiego Centrum Kultury wystąpili przed raciborską publicznością w autorskim spektaklu „Usłyszeć srebrną Lunę czyli rzecz o boginiach słowiańskich”. To co narodziło się w głowie pomysłodawczyni Ewy Lenard, przeistoczyło się dzięki pracy i talentowi wielu osób w niezapomniane przeżycie!

Do dzisiaj pamiętamy piękną scenografię, muzykę, kostiumy, taniec, wizualizacje a Wy możecie przypomnieć sobie jak to wyglądało dzięki zdjęciom i materiałom promującym: 

Więcej zobaczycie TUTAJ

Nie zapominamy oczywiście o najmłodszych! Specjalnie dla nich i ich rodziców znaleźliśmy film instruktażowy, dzięki któremu mogą samodzielnie zrobić Las w słoiku! Świetna zabawa dla młodszych i starszych. Szczegóły TUTAJ

Kto nie pamięta Klubu Poezji Śpiewanej ATLANTYDA! Przez jego szeregi przewinęło się mnóstwo utalentowanych muzycznie i wokalnie osób. Jedną z nich był Kuba Blokesz, pochodzący z Pszowa artysta, który dzisiaj wydaje płyty, komponuje, pisze teksty i ciągle zachwyca swym głosem!

Blokesz nie zwalnia w czasie pandemii – koncertuje dla nas z domu! Jeden z takich domowych koncertów, z utworami czeskiego pieśniarza Karela Kryla, przypomnieliśmy Wam w niedzielny wieczór. Czytaj TUTAJ

Ale jeśli nie zdążyliście zobaczyć wszystkiego w zeszłym tygodniu, to nic straconego. Wszystkie materiały są ciągle dostępne na naszym facebooku oraz na stronie RCK.

Przypominamy również o telefonie dla Seniora. Każdego dnia od 12.00 do 14.00 pod numerem 32 412 32 49 dyżuruje osoba, z którą możecie porozmawiać o kulturze i nie tylko.

Przy RCK DK Strzecha (ul. Londzina 38) znajduje się pojemnik, do którego można wrzucać bawełniane tkaniny: poszewki, prześcieradła itp.
Pojemnik będzie regularnie opróżniany, wrzucone rzeczy będą prane i przerabiane na maseczki. 

Ponadto wciąż jesteśmy do dyspozycji pod numerem telefonu 32 412 32 40 od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 15.00.

(oprac. wk, źródło: RCK)

Nie przegap najważniejszych artykułów!
Kliknij OBSERWUJ TerazRaciborz.pl na Google News!